Bezpieczna pielęgnacja dziecka z marką Mixa

Głównym wyznacznikiem prawidłowej pielęgnacji dziecka jest bezpieczeństwo malucha. Każda mama ma tego świadomość, co doskonale widać podczas opieki nad pociechą. Nie zawsze jednak kobiety zdają sobie sprawę lub nie mają wystarczającej wiedzy odnośnie tego, jak dbać dziecko oraz jakie kosmetyki do tego wybrać. Z tego też powodu marka Mixa opracowała cenne wskazówki dla mamy i jej dziecka z zastosowaniem niezwykle delikatnych produktów.

baby-772441_640

Skóra dziecka jest bardzo delikatna

Wydaje się być oczywistym, że skóra malucha jest delikatna i wrażliwa. Jednak wiele mam nie zdaje sobie nawet sprawy, jak ogromna różnica znajduje się w budowie skóry dorosłego człowieka, a małego dziecka. Otóż skóra malucha jest aż o 5 razy cieńsza. Co za tym idzie wykazuje niezwykłą delikatność i wrażliwość na wszelkie czynniki zewnętrzne (słońce, wiatr, deszcz, chłód, kosmetyki) oraz wewnętrzne (pokarm, predyspozycje genetyczne). Wynika to właśnie z tego, że skóra dziecka jest cienka. Jeśli chodzi o jej budowę, to jest ona identyczna, jak u człowieka dorosłego, jednak każda z warstw i struktur jest cieńsza i delikatniejsza.

Co uwzględnić w pielęgnacji skóry malucha?

  • minimalną odporność i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne, wewnętrzne, chemiczne, fizyczne
  • łatwość we wchłanialności każdej substancji, która ma styczność ze skórą; a budowa skóry dziecka sprawia, że dostaje się ona do najgłębszych struktur i warstw
  • podatność na wysuszenie i podrażnienia
  • skłonność do ‘’łapania’’ niebezpiecznych promieni słonecznych, co wynika ze słabej pigmentacji skóry – melanocyty są obecne, niestety mają małą aktywność
  • szybką utratę ciepła ciała
  • ograniczoną aktywność gruczołów potowych i łojowych
  • podatność na atopowe zapalenie skóry (AZS)

Pielęgnacja dziecka

Pielęgnując dziecko miej na uwadze wrażliwość jego skóry. Bez względu na to czy szykujecie się na spacer, do kąpieli, czy też zabawy w domu – zawsze skupiaj się na tym, aby zapewnić maluchowi najwyższy stopień bezpieczeństwa. Poniżej znajdziesz trzy podstawowe wyznaczniki prawidłowej pielęgnacji każdego malucha, które pomogą Ci zadbać o niego kompleksowo!

  1. Zawsze kupuj kosmetyki i produkty z dzięcięcych linii i serii. Nigdy nie dopuść do tego, aby preparat przeznaczony dla dorosłej osoby miał styczność z delikatną skórą dziecka. Może ona szybko zareagować podrażnieniem, suchością, a nawet chorobą skóry, np. atopowym zapaleniem. Pamiętaj jednak, że nie zawsze kosmetyki dedykowane dzieciom są delikatne. Zawsze czytaj etykiety produktów, które zamierzasz kupić. Zwróć uwagę, aby nie miały zasadowego odczynu, który wysusza skórę i usuwa lipidy.
  2. Kąpiel dziecka traktuj jako staranny rytuał, jednak czas jej trwania ogranicz do minimum. Długie kąpiele w zbyt gorącej lub zimnej wodzie mogą szybko podrażnić skórę, a nawet zaburzyć termoregulację organizmu malucha. Do kąpieli stosuj przeznaczone do tego kosmetyki, np. Delikatny płyn do kąpieli i mycia z olejkiem Mixa. To produkt dedykowany delikatnej, suchej i wrażliwej skórze dziecka. Dzięki niemu każda kąpiel będzie przyjemnością zarówno dla malucha, jak i mamy.
  3. Ostatnim, jednak równie istotnym warunkiem prawidłowej pielęgnacji jest nawilżanie. Skórę dziecka należy regularnie nawadniać, nie tylko gdy zacznie się łuszczyć czy będzie podrażniona, ale każdego ranka, po kąpieli, a gdy skóra tego wymaga to również w ciągu dnia.

Do pielęgnacji dziecka stosuj kosmetyki i produkty z jednej linii kosmetycznej i jednej marki. Jednakowy skład stosowanych produktów sprawi, że skóra nie zareaguje wrażliwością, co może nastąpić, gdy będzie miała styczność z bardzo odmiennymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *