Jak bezpiecznie przewieźć chorego?

Przewożenie chorego różni się znacznie od przewożenia zdrowego człowieka. Chory, zwłaszcza obłożnie, wymaga nie tylko specjalistycznego pojazdu, ale również wykwalifikowanych opiekunów na czas podróży. Często niezbędny jest także sprzęt medyczny, który towarzyszy mu podczas transportu.

Środek transportu

O tym jakim pojazdem może być transportowany chory decyduje przede wszystkim jego stan zdrowia. Jeśli pacjent jest leżący lub ma problemy z poruszaniem się to  jego przewozu nie podejmie się żadna korporacja taksówkarska ani prywatny kierowca. W takim wypadku konieczne jest skorzystanie z usług ambulansu transportowego.

Wyposażenie ambulansu

Pojazdy wykorzystywane do transportu chorych wyposażone są podobnie do karetek pogotowia. Znajdują się  w nich nosze oraz specjalistyczne krzesełka umożliwiające przenoszenie i bezpieczne przewożenie pacjentów. Ponadto w wyposażeniu ambulansu znajduje się też defibrylator i podstawowe środki medyczne, które mogą być potrzebne podczas transportu chorego.

Pracownicy

Bezpieczeństwo transportu chorego to nie tylko specjalistycznie wyposażony pojazd. Nawet najlepszy sprzęt jest bez wartości, jeśli opiekunowie chorego nie potrafią go wykorzystać. Dlatego też firmy zajmujące się transportem medycznym, delegują do tego zadania wyszkolonych ratowników i sanitariuszy. W przypadku obsady ambulansu, nawet kierowca posiada uprawnienia do udzielania pomocy medycznej. Taki stan rzeczy daje znacznie większe poczucie bezpieczeństwa niż np.  przejazd zwykłą taksówką.

Ubezpieczenie

Bardzo ważnym elementem jest również ubezpieczenie podczas transportu. Korzystając z usług profesjonalnych firm takich jak np. Modus Ambulans każdy chory oraz jego opiekun przewożony karetką jest ubezpieczony. Poza standardowym ubezpieczaniem OC i AC pojazdy do transportu medycznego posiadają także specjalne ubezpieczenie medyczne.

Nowoczesne pojazdy przeznaczone do przewozu chorych mają wiele udogodnień, dzięki którym zapewniają wygodny transport pacjentów niezależnie od ich stanu fizycznego.  Nosze, specjalne krzesełka czy specjalistyczne urządzenia medyczne mają zapewnić bezpieczne podróżowanie pod bacznym okiem wyszkolonych opiekunów.

Artykuł został opracowany przez – http://www.modusambulans.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *