Brak orgazmu pochwowego u kobiety – przyczyny, jak leczyć, co robić?

Czy wiesz, że co trzecia Polka mimo podniecenia seksualnego nie przeżywa orgazmów? Tzw. anorgazmia jest problemem powszechnym, który może być kształtowany przez wiele czynników – zarówno fizjologicznych, jak i psychologicznych.

Brak orgazmu u kobiety – przyczyny

Nie osiąganie pełnej satysfakcji seksualnej uwarunkowane jest przez wiele różnych czynników. Największy wpływ mają jednak hormony. Kobiety borykające się z rozstrojeniem gospodarki hormonalnej nie tylko cechuje „huśtawka nastrojów”, brak libido czy suchość pochwy. Problemem jest również niemożność osiągnięcia orgazmu, czyli anorgazmia.

Do fizjologicznych przyczyn braku orgazmu pochwowego u kobiety zaliczamy również:

 • Wszelkiego rodzaju wady wrodzone
 • Wady nabyte (np. uszkodzenia pooperacyjne)
 • Hipotonię
 • Brak kurczliwości mięśni Kegla

Bardzo często, brak orgazmu to defekt towarzyszący dojrzałym kobietom w okresie menopauzalnym. Zwykle jest to wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie.

Anorgazmia kształtowana jest również przez czynniki psychologiczne, a mianowicie:

 • Traumatyczne przeżycia (występuje u kobiet molestowanych, zgwałconych)
 • Lęk przed zajściem w ciążę
 • Brak więzi emocjonalnej z partnerem
 • Konflikty w związku

Niekiedy, problem ten kształtują również czynniki kulturowe.

Brak orgazmu u kobiety – wpływ na związek

To, co ma miejsce w sypialni bardzo często przekłada się na naszą relację. Brak orgazmu determinuje zanik libido, co nie może zostać niezauważone przez naszego partnera. Anorgazmia bardzo szybko może odcisnąć piętno na naszej relacji.

Seks nie jest czymś, do czego kobiety powinny się zmuszać. Dlatego też, leczenie anorgazmii jest ważne nie tylko z punktu widzenia satysfakcji seksualnej, ale także naszej relacji z partnerem.

Brak orgazmu u kobiety – jak leczyć?

Anorgazmia to z całą pewnością problem z którym warto udać się do lekarza. W zależności od przyczyn, niezbędne może okazać się:

 • Leczenie farmakologiczne
 • Leczenie hormonalne
 • Interwencja chirurgiczna
 • Psychoterapia

Lekarz na podstawie diagnozy decyduje o zastosowanej formie terapii.

Femin Plus na brak orgazmu?
Zdając sobie sprawę, że z kłopotami natury intymnej bardzo niechętnie udajemy się do ginekologów i seksuologów, pragniemy przedstawić jeden z absolutnych hitów ostatnich miesięcy, a mianowicie Femin Plus.

Femin Plus to produkt, który cały czas zyskuje na popularności. Według konsumentów jego największą zaletą jest szybkość działania i bardzo wysoka skuteczność.

Unikalna kompozycja naturalnych składników pozwala wyregulować gospodarkę hormonalną i zintensyfikować doznania erotyczne. Dzieje się tak między innymi poprzez wzmożenie pożądania seksualnego, lepsze ukrwienie oraz nawilżenie pochwy. W rezultacie, narządy intymne stają się bardziej wrażliwe na dotyk, co potęguje satysfakcję.

Femin Plus to produkt bezpieczny, dostępny w wygodnych kapsułkach. Jego zakupu mogą Państwo dokonać za pośrednictwem strony producenta, która znajduje się pod adresem FeminPlus.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *