By podróżowanie z dzieckiem było przyjemnością

Każdy rodzic doskonale wie, że dzieci są bardzo ciekawe świata i chętnie poznają nowe miejsca. Wykorzystujemy więc ciepłe i słoneczne dni na podróże z naszymi pociechami chcąc pokazać im jak najwięcej ciekawych rzeczy z otaczającego nas świata. Niestety, nie zawsze wyjazdy takie są udane. Często bowiem zdarza się tak, że maluchy źle się czują z powodu choroby lokomocyjnej. Na szczęście istnieją sposoby na to by skutecznie sobie z nią radzić.

podrozowanie-z-dzieckiem

Czym jest choroba lokomocyjna i jakie są jej objawy?

Choroba lokomocyjna to zbiór nieprzyjemnych dolegliwości, które odczuwane są podczas podróży różnymi środkami transportu (są to między innymi samochód, autokar, statek). Występowanie tych dolegliwości spowodowane jest brakiem zgodności bodźców, sygnałów wzrokowych i błędnika, odbieranych przez mózg. Podczas jazdy wzrok odbiera zmianę otoczenia, co mózg interpretuje jako ruch, jednak błędnik, jako narząd równowagi, nie odnotowuje zmian położenia ciała. Szczególnie narażone na jej występowanie są dzieci, których układ nerwowy nie jest do końca dojrzały.

Do najczęstszych objawów choroby lokomocyjnej możemy zaliczyć zawroty głowy, nudności, wymioty. Często dołączają do nich również bóle głowy, ślinotok lub suchość w ustach, ogólne złe samopoczucie oraz rozdrażnienie. Jeśli więc obsewujemy takie dolegliwości występujące u naszego dziecka podczas podróży warto im przeciwdziałać. Tym bardziej, że jest to możliwe.

Jak pomóc dziecku?

Podstawą w przypadku występowania choroby lokomocyjnej jest przeciwdziałanie pojawieniu się objawów. Warto zacząć od odpowiedniego przygotowania się do podróży. Dziecko, które narażone jest na nieprzyjemne dolegliwości powinno zajmować w środkach lokomocji miejsca, w których najmniej odczuwa się bodźce związane z podróżą. Warto również zadbać o to, by powietrze w pojeździe było świeże i pozbawione drażniących zapachów takich jak zapachy jedzenia czy perfumy. Przed samym wyjazdem warto zjeść jedynie lekki posiłek a w czasie podróży unikać jedzenia.

Czasem jednak okazuje się, że to za mało a nieprzyjemne dolegliwości nadal uprzykrzają życie naszemu dziecku. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest Aviomarin dla dzieci. To lek dostępny bez recepty, który jest skuteczny a jednocześnie całkowicie bezpieczny dla zdrowia pociechy. Substancją czynną Aviomarinu dla dzieci jest dimenhydramina (jedna tabletka zawiera 50 mg dimenhydraminy), która ma działanie przeciwwymiotne i przeciwuczuleniowe. Zaczyna ona działać już po 30 minutach od przyjęcia odpowiedniej dawki, dlatego też jeśli zapamiętamy o tym, by podać dziecku lek na pół godziny przed podróżą uniknie ono nieprzyjemnych dolegliwości.

Podsumowując, jeśli nasze dziecko podczas podróży narzeka na mdłości, zawroty głowy oraz złe samopoczucie nie musi oznaczać to konieczności rezygnowania ze wspólnych wyjazdów. Odpowiednie zaplanowanie podróży, lekki posiłek przed nią oraz zastosowanie Aviomarinu dla dzieci to proste i skuteczne sposoby na to, by zapomnieć o przykrych dolegliwościach i cieszyć się podróżą. Warto je wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *