Dermatologia – Piasek nadmorski – naturalny peeling idealny

Spacer nadmorską plażą, to idealny peeling dla stóp i porcja wybornego masażu. Jest to znakomita terapia dla osób, które cierpią z powodu silnie pocących się stóp lub stóp o nieprzyjemnym zapachu. W czasie pobytu nad morzem nie nikt pozbędzie się jednak nadmiernej potliwości.

Po urlopie należy pielęgnację stóp kontynuować – niestety już bez użycia nadmorskiego piasku, a na fotelu kosmetycznym. Idealne dla pocących się stóp jest regularne ich moczenie w soli ziołowej Gehwol lub w koncentracie dla pocących się stóp Allpresan 5 (kąpiele szerzej opisałam wyżej – aut.). Po kąpieli konieczne jest stosowanie kremów do stóp, np. Gehwol Balsam zielony do pocących się stóp, Gehwol Balsam odświeżający lub krem w piance Allpresan 5.

Dla stóp o nieprzyjemnym zapachu wskazane są kremy z substancjami zwalczającymi przykry zapach, np. Gehwol Krem dezodorujący lub dezodoranty w sprayu. Preparaty te zawierają nie tylko substancje redukujące wydzielanie potu, ale też dodatkowo środki pielęgnujące oraz chroniące skórę przed grzybicą. Dezodoranty należy stosować nawet kilka razy dziennie, też podczas przerwy w pracy.

Źródło: Zdrowe Nogi nr 9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *