Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza? Przekonaj się!

Powszechnie wiadomym jest, że dzisiejsze czasy nie sprzyjają dobrej jakości powietrza. Ilość smogu i zanieczyszczeń, z którymi zmagamy się co dnia, mogą powodować trudności z oddychaniem, a w efekcie prowadzić do problemów ze zdrowiem. W związku z tym warto sięgać po rozwiązania, które oferują nam producenci sprzętów. Mowa tutaj o efektywnych oczyszczaczach powietrza.

W tym artykule przedstawimy Ci zalety tych nieocenionych urządzeń oraz sposób ich działania. Nie pominęliśmy także istotnych kryteriów wyboru. Przeczytaj więc poniższy tekst i zdecyduj się na zakup takiego oczyszczacza już dziś!

Czym właściwie jest oczyszczasz powietrza i jak on działa? Poznaj jego zalety!

Ten sprzęt, choć wygląda na niepozorny, wyróżnia się niezwykle istotnym działaniem, jakim jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Oprócz tego, że pozbywa on się smogu czy kurzu, może też skutecznie zwalczać alergeny, takie jak roztocza, pyłki, a nawet zarodniki grzybów. Jego szeroka funkcjonalność oraz efektywność działania sprawiają, że zdążył on zebrać setki tysięcy swoich miłośników. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdemu z nas zależy na tym, aby mieć w swoim domu powietrze przystosowane do zdrowego i komfortowego oddychania.

Działanie oczyszczacza opiera się na zestawach wbudowanych filtrów, umożliwiających bieżące filtrowanie otaczającego nas powietrza. Wśród nich najczęściej znajdują się filtry HEPA, filtry węglowe, UV oraz te jonizujące. Aby mieć pewność, że wybierzemy do swojego domu najlepsze urządzenie, warto bliżej się im przyjrzeć.

Filtr HEPA przypadnie do gustu zwłaszcza osobom zmagającym się z uciążliwymi alergiami. To dlatego, ponieważ jest on przystosowany do wyłapywania i usuwania nawet najmniejszych cząsteczek. Filtry tego typu mogą zwalczać do 99% zanieczyszczeń.

Filtr węglowy doceni natomiast każdy, kto chce pozbyć się ze swojego domu nieprzyjemnych zapachów. Po oczyszczacz z tym filtrem sięgną więc na pewno osoby, którym zdarzy się od czasu do czasu zapalić w swoim domu papierosa, ale nie tylko! Niekiedy bowiem zdarza się, że mieszkając w bloku, z klatki schodowej dostaje się do mieszkania dym papierosowy. W takim przypadku również warto rozważyć zakup oczyszczacza z węglowym filtrem. Oprócz zapachów skutecznie usuwa on też toksyczne gazy czy chemikalia.

Wśród popularnych, a zarazem skutecznych filtrów, znajduje się również ten umożliwiający jonizację powietrza. Dzięki wytwarzaniu jonów ujemnych zmniejsza on prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów, co w efekcie pozwala uniknąć np. częstych przeziębień. Jony ujemne wpływają też pozytywnie na nasze samopoczucie, a co więcej, mogą one poprawić jakość naszego snu. Jeśli więc miewasz problemy z zasypianiem, wybór oczyszczacza powietrza z jonizacją może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Nie należy pomijać filtra wstępnego! To właśnie on bowiem odpowiada za usuwanie z powietrza większych cząstek, takich jak sierść pupili, włosy, a nawet martwy naskórek. Gdyby nie jego obecność w oczyszczaczu, pozostałe filtry nie mogłyby skutecznie działać, a zatem jemu także należą się uznania!

Zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę na jego parametry!

Aby mieć pewność, że oczyszczacz powietrza, który planujesz kupić, będzie spisywał się na medal, należy przyjrzeć się jego parametrom. Zapoznaj się z nimi i dokładnie je sprawdź:  https://www.neonet.pl/uzdatnianie-powietrza/oczyszczacze-powietrza.html

Filtry

Filtry oczyszczacza powietrza to bez wątpienia najważniejszy element tego urządzenia. W zależności od tego, czego wymagasz od sprzętu, dobierz taki model, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb.

Wydajność

Określa ona to, ile powietrza sprzęt potrafi oczyścić w ciągu godziny. Jest to zatem niezwykle istotny parametr i warto wiedzieć, że wydajność należy dobrać do wielkości swojego domu. Im jest ona większa, tym wydajność powinna osiągać wyższą wartość. Możesz kierować się zasadą mówiącą o tym, że na każde 10 m² powierzchni powinno przypadać przynajmniej 80 m³/h wydajności CADR.

Poziom hałasu

Jeżeli cenisz sobie ciszę, dobierz do swojego domu oczyszczacz o możliwie najmniejszym poziomie generowanego hałasu. Aby móc sobie lepiej zwizualizować natężenie generowanych przez urządzenie dźwięków, wiedz, że normalna rozmowa osiąga średnio wartość 60 dB. W przypadku, gdy upatrzony model jest głośniejszy, warto zastanowić się nad innym, nieco cichszym sprzętem.

Już wiesz, dlaczego warto zaopatrzyć swój dom w oczyszczacz powietrza!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci poznać zalety i korzyści, z jakimi wiąże się zakup oczyszczacza. Dzięki przedstawionym przez nas parametrom możesz już teraz rozpocząć poszukiwania idealnego modelu. Nie zwlekaj i wyposaż swój dom w to urządzenie, a odkryjesz zupełnie nowy wymiar oddychania!

Publikacja sponsorowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *