Dobry make-up zawsze na czasie – cz.2

Następnie ponownie przykładamy ołówek i ustalamy w ten sposób punkt, w którym brwi powinny się kończyć. Najwyżej położony punkt brwi powinien być prostopadły do źrenicy. Mając ustalone punkty, możemy przystąpić do korygowania kształtu brwi, epilowania i makijażu. Brwi epilujemy od spodu, aby powiększyć w ten sposób powiekę.

Do makijażu brwi używamy ołówka, o ton jaśniejszego (w celu rozjaśnienia ) albo o ton ciemniejszego. Malujemy łuk brwiowy delikatnymi kreseczkami zgodnie z naturalnym kierunkiem włosów. Lekko szczotkujemy brwi i ponownie poprawiamy ołówkiem. Następną czynnością  i najbardziej pracochłonną jest makijaż oczu.

Oczy malujemy pastelami w kamieniu, w sztyfcie, w kremie itp. Przed nałożeniem pasteli prasowanych lub sypkich, powiekę przecieramy tamponem z talkiem w celu zmatowienia powiek i utrwalenia kolorytu. Pastele rozprowadzamy pędzelkiem, pamiętając, aby najintensywniejszy kolor był położony u nasady rzęs.

Następnie odcień tego koloru, aż do bieli w kierunku brwi. W zależności od  kształtu powieki można położyć między  załamaniem powieki górnej i łukiem brwiowym cienką linię, kolorowym ołówkiem lub pastelami, która lekko rozprowadzona pędzelkiem tworzy cień, podkreślający oczy. U nasady rzęs, jeżeli jest to korzystne dla oka, malujemy w kierunku zewnętrznym, bardzo cienką kreskę.

Przy malowaniu powiek przyjmujemy zasadę: powieki wypukłe-pastele ciemniejsze, powieki małe-pastele jaśniejsze.

Następną czynnością jest tuszowanie rzęs. Do tego używamy tuszu w kremie lub w kamieniu. Tuszujemy rzęsy górne i dolne, rozczesując je specjalną szczoteczką ( może to być sucha szczoteczka do tuszowania rzęs), po czym czynność tę powtarzamy, aby na rzęsach nie było grudek i żeby wyglądały naturalnie.

Końcowym etapem makijażu jest malowanie ust. Przed tą czynnością dobrze jest przypudrować usta talkiem, lub nawet pudrem, co pomoże w trwalszym utrzymaniu się szminki. Usta malujemy pędzelkiem lub specjalnym ołówkiem, konturówką, nakreślając zarys.
Usta małe malujemy szminką ciemniejszą, usta duże zawsze szminką w kolorze jaśniejszym. Błyszczyk nadaje ustom świeżość i połysk.

Podstawowym warunkiem całego makijażu jest zachowanie umiaru oraz  wyczucie  kolorystyczne w doborze kosmetyków. Jeżeli tę sztukę posiądziemy, twarz nasza będzie sprawiała wrażenie takie, jakby makijażu nie było, będzie świeża, naturalna i frapująca. Każda przesada, niewłaściwe podkreślenie oczu, czy rysunku brwi, może pociągnąć za sobą ryzyko sztuczności, złego smaku.

Intensywny-śmiały to prawdziwy come back lat 80-tych.
To makijaż zainspirowany barwami przeszłości, kolekcjami lat 80-tych:
ciemne purpury, mocne turkusy, szarobrunatne odcienie, róże, brązy  emanują, zachwycają.
Nowy makijaż to rozległa paleta barw, która stwarza ogromne możliwości łączenia, mieszania kolorów.
Modny  makijaż jest pod znakiem kolorów. Cera jasna, oczy intensywnie podkreślone, kolor jaśniejszy połyskujący rozświetla drugi np. brązowy,czarny.

Jest to możliwe dzięki specjalnej palecie kolorów do oczu.
Cienie, kreski wychodzą poza kącik oka – w ten sposób wykreowane dają efekt makijażu orientalnego. Czerwień,róż lub malina nadaje ustom zmysłowy, wyrazisty wygląd. Taki makijaż łączy w sobie piękno, elegancję. Prawdziwy come back.

 

Autor: Elzbieta Skowron Życińska
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *