Trzeba zadać sobie pytanie jaki rodzaj domu wybrać. W mieszkania Poznań można postawić domy z cegły klinkierowej. Sprzedaż mieszkań Poznań czy mieszkania na sprzedaż Poznań nie mogą istnieć bez cegły klinkierowej. Budując dom i ogrodzenie z cegły klinkierowej musimy zadbać o kilka zasad: chronić cegły przed wilgocią i brudem, użyć właściwej zaprawy i szczelnie wypełniać nią spoiny, dociskać cegły i wyrównywać. Cegła klinkierowa jest cegłą dobrej jakości z gliny, wypaloną, szkliwioną.

Cegła klinkierowa nie nasiąka wodą (chłonie wilgoć w małym stopniu – do 6 procent zaledwie} i jest odporna na trudne warunki atmosferyczne (niestraszne jej deszcz, śnieg i palące słońce}, jest niepalna i nie zmienia koloru pod wpływem promieni słonecznych – nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Domy z cegły klinkierowej są polecane z uwagi na jakość oraz przystępną cenę ich stawiania. Przyjęło się, że cena kładzenia pojedynczej cegły jest równa cenie materiału. Cegła klignkierowa nadaje się do wykończenia domu z zewnątrz oraz salonów i kuchni wewnątrz domu.

Wnętrza wykończone taką cegłą mają charakter i są niebanalne, oryginalne i bardzo nastrojowe – obecnie dostępne są wypalone cegły w kolorze brązowym lub czerwonym, ale także antracytowym. Zazwyczaj muruje się jeden element – jedną ścianę lub murek na środku pokoju. Projektanci wnętrz coraz częściej łączą drewno z cegłą – połączenie żółci oraz czerwieni jest niezwykle atrakcyjne. Wystrój takiego pomieszczenia powinien być stonowany – łączący drewno oraz metal, nieco surowy i kojarzący się z loftem.

Dla wahających się, na stronie www.roben.pl dostępne są wizualizacje, z których spokojnie można skorzystać projektując domowe wnętrze. Dom można także wykończyć okładziną klinkierową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *