Fakty i mity o nawilżaniu skóry – wywiad z DR N. MED. Joanną Czuwarą, dermatologiem

Dermatolog, dr n. med. Joanna Czuwara: Przyczyny to m.in. szkodliwe dla skóry czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, słońce czy wahania temperatury. Ponadto – te związane z pracą, np. działanie stresu, klimatyzowane pomieszczenia, brak snu i nieodpowiednio zbilansowana dieta. Wszystko to powoduje, że co druga kobieta w Polsce ma nieodpowiednio nawilżoną skórę. Moje pacjentki najczęściej nie zdają sobie z tego sprawy. Są bardzo zdziwione – przecież codziennie pielęgnują swoją skórę kremami, balsamami…

R: Dlaczego w takim razie codzienne nawilżanie kremami i balsamami nie wystarczy?

J.C.: Codzienna pielęgnacja kremami/balsamami  jest konieczna, ale naskórek, który codziennie pielęgnujemy kremami, zawiera jedynie 1/5 wody niezbędnej do prawidłowego nawilżenia całej skóry. Większość wody znajduje się w głębszych warstwach skóry, do których kremy nie docierają. A to głębokie warstwy skóry decydują o wyglądzie całej skóry, jej elastyczności i napięciu.

Jeżeli nie zadbamy o prawidłowe nawilżenie głębokich warstw skóry, to cała skóra z czasem będzie stawała się coraz bardziej sucha, szorstka, mało elastyczna i pojawią się pierwsze zmarszczki.

R: Czy są to problemy tylko skóry suchej?

J.C.: Problem nieodpowiedniego nawilżenia skóry dotyczy wszystkich rodzajów skóry, również skóry mieszanej czy tłustej, chociaż powszechnie panuje opinia, że taka skóra nie boryka się z problemami nieodpowiedniego nawilżenia.

R: Jak uzupełnić wodę w głębokich warstwach?

J.C.: Z pomocą przychodzą kapsułki, które pielęgnują skórę od wewnątrz. Takim produktem jest Capivit hydro control, który zawiera olej z nasion ogórecznika oraz witaminy młodości A i E.

Olej z nasion ogórecznika to naturalny wyciąg roślinny, który odbudowuje lipidy niezbędne do utrzymania naturalnego poziomu nawilżenia głębokich warstw skóry, chroniąc skórę przed wyparowaniem wody.

R: Jak długo trzeba czekac na efekty?

J.C.: Na pierwsze efekty trzeba poczekać przynajmniej 1 miesiąc stosując Capivit HydroControl codziennie. Ale warto czekać. Efekty stosowania Capivitu Hydrokontrol sa potwierdzone badaniami na reprezentatywnej próbie kobiet.

Po 6 tygodniach stosowania Capivitu Hydrokontrol aż 89% kobiet było zdecydowanie bardziej zadowolonych z wyglądu skóry twarzy i poziomu jej nawilżenia.2  Wyniki badań mówia same za siebie. Warto wprowadzić tę drobną zmianę w naszej codziennej pielęgnacji urody.

R: Na czym dokładnie ma polegać ta zmiana?

J.C.: Na działaniu kompleksowym. Naskórek pielęgnujemy kremami, a o wewnętrzne warstwy skóry dbamy kapsułkami Capivitu HydroControl! Pamiętajmy – sama pielęgnacja kremami nie wystarczy. To tylko 1/5 efektu.

Bez dbania o wewnętrzne warstwy skóry, gdzie jest większość wody, nie ma efektu pełnego nawilżenia skóry.

Dlatego Capivit HydroControl powinien zagościć w naszym domu na równi z kosmetykami tradycyjnymi (kremami , balsamami).

R: Wiele kobiet obawia się stosowania doustnych kapsułek – czy to jest bezpieczne?

J.C.: Dawki witamin A i E zawartych w Capivicie HydroControl nie przekraczają zalecanych dziennych norm spożycia. Natomiast ogórecznik jest naturalnym wyciągiem roślinnym, którego nie można przedawkować. Skład Capivitu HydroControl został opracowany tak, by można było go stosować codziennie przez długi czas, bez obawy szkodliwego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *