Festiwal Nauki w Ząbkowicach Śląskich

Na szczególną uwagę w bogatym programie zasługują:

  • wykład inauguracyjny prof. dr hab. Tadeusza Dobosza z Akademii Medycznej "Poznajemy cuda współczesnej medycyny"
  • blok zajęć dotyczących ratownictwa medycznego prowadzony przez członków Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej
  • nocna wycieczka na poszukiwanie nietoperzy pod przewodnictwem dr Joanny Furmankiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego ("Dlaczego nietoperze latają w nocy i wiszą głowami w dół")
  • wykłady poświęcone transportowi kolejowemu, lotniczemu i miejskiemu przygotowane przez dr inż. Radosława Mazurkiewicza, dr inż. Boleslawa Moleckiego i mgr inż. Artura Kierzkowskiego z Politechniki Wrocławskiej

Cechą szczególną sesji ząbkowickiej Festiwalu jest organizowanie zajęć nie tylko w Ząbkowicach Śląskich, ale również w innych miejscach Powiatu Ząbkowickiego. Ma to na celu propagowanie wśród dzieci, młodzieży i gości ciekawych miejsc naszego regionu.

W poprzednich latach poznawaliśmy zabytki, historię i osobliwości Srebrnej Góry, Henrykowa, Ziębic, Kamieńca Ząbkowickiego i Złotego Stoku. W tym roku odwiedzamy Bardo. Na zwiedzanie sanktuarium i szlakiem bardeckich cudów poprowadzą nas bardeccy przewodnicy, a o jeszcze starszej historii opowiedzą mgr Katarzyna i dr Paweł  Zagożdżon z Politechniki Wrocławskiej ("Rzeki, morze i magma – twórcy okolic Barda").

Zapraszamy serdecznie!

Marta Pawlikowska
Biuro Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *