GlaxoSmithKline – ekspert w profilaktyce

GSK realizując swą misję od lat angażuje się w liczne akcje edukacyjne, profilaktyczne i prospołeczne, przykładając wielką wagę do szerzenia wiedzy o chorobach i możliwościach zapobiegania im poprzez szczepienia. Powszechnie znane są programy profilaktyki wirusowych zapaleń wątroby typu A i B, z których najbardziej znany jest „Żółty Tydzień” czy program zapobiegania chorobom zakaźnym u dzieci „Mamo, masz wybór”.

GSK jest światowym liderem w produkcji szczepionek i badań nad nimi. Również w Polsce GlaxoSmithKline oferuje najszerszy wybór szczepionek oraz prowadzi badania nad skutecznością i bezpieczeństwem opracowanych przez siebie preparatów.

To właśnie naukowcy GSK jako pierwsi odkryli szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A oraz szczepionkę skojarzoną przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby typu A i B.

W laboratoriach GSK powstała pierwsza na świecie rekombinowana szczepionka przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B uzyskana na drodze inżynierii genetycznej. Szczepionka ta jest uznana za wysoce skuteczną i bezpieczną. Jest powszechnie stosowana w szczepieniach masowych – na świecie podano jej ponad 650 mln dawek, a w Polsce już ponad 35 mln dawek. Szczepionka ta została wyróżniona srebrnym medalem Gazety Farmaceutycznej jako „Lek Dziesięciolecia”.

GSK dostarcza też nowoczesne szczepionki skojarzone dla najmłodszych. Jeden zastrzyk chroni nawet przed pięcioma chorobami, dzięki czemu można oszczędzić dziecku bólu i cierpienia. Jedno ukłucie daje zabezpieczenie przed błonicą, tężcem, krztuścem, polio i zakażeniami wywoływanymi przez bakterię Hib. Dla bezpieczeństwa maleństwa stworzona została też szczepionka, która daje ochronę przed trzema chorobami – świnką, odrą i różyczką. Dzięki szczepionce GSK można też uniknąć zachorowania na grypę. GSK jest też jedynym producentem szczepionki przeciwko ospie wietrznej.

Źródło: szczepienia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *