II Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów

Cukrzyca, zwyrodnienie stawów, choroby serca i choroby układu oddechowego to jej najczęstsze skutki.

20 kwietnia b.r. znowu rusza Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów. Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów ma zwrócić uwagę narastający problem otyłości psów i kotów, Chodzi o to, aby zwrócić uwagę właścicieli psów i kotów, że nadwaga ma też konsekwencje zdrowotne.

Dlatego tak ważne jest, żeby właściciele pamiętali o stałej kontroli masy ciała w gabinetach weterynaryjnych. Akcja ma także zmobilizować właścicieli otyłych zwierząt do rozpoczęcia leczenia choroby w gabinecie weterynaryjnym. W ramach akcji zaplanowano szereg aktywności dla właścicieli zwierząt.

W weekend poprzedzający Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów tj. 18 oraz 19 kwietnia w największych miastach w Polsce pojawią się Strażnicy Psiej Wagi. Dwuosobowe patrole edukacyjne będą informować o problemie otyłości, będą wręczać właścicielom psów materiały edukacyjne, karty prawidłowej wagi i zaproszenia do gabinetów weterynaryjnych na konsultację z zakresu prawidłowej wagi zwierzęcia. Dla psów przewidziane są specjalne gadżety – piłeczki zachęcające do bardziej aktywnego spaceru i większej dawki ruchu.

O tym, że to nie żart niech świadczą linki:
http://www.youtube.com/watch?v=Lyr1tdR2GO0
http://www.youtube.com/watch?v=GvfjDoLY-Rc
http://www.youtube.com/watch?v=qXkw3L7oxwk
http://www.youtube.com/watch?v=COa_ucESpJU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post JA CIEBIE SZANUJĘ – czyli jak rozmawiać z nastolatkiem
Next post Równość zdrowia i bezpieczeństwo opieki medycznej