Mimo, iż sytuacja taka jest dość kłopotliwa, przy użyciu odpowiednich preparatów łatwo udrożnić rury. Jednak przystępując do prac, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Płyny, granulki i żele udrożniające to – ze względu na ich przeznaczenie – bardzo silne środki.

Syfony i instalacje kanalizacyjne w naszych mieszkaniach pod wpływem codziennej eksploatacji mogą utracić drożność. Zator spowodowany przez resztki jedzenia, włosy i wszelakie osady tłuszczowe może częściowo lub całkowicie uniemożliwiać odpływ wody. Wtedy najprostszym i najszybszym sposobem na zlikwidowanie problemu jest zastosowanie udrożniacza. Producenci chemii gospodarczej oferują kilka rodzajów udrożniaczy. Ze względu na konsystencję są to płyny, żele lub granulki. Środki te samoczynnie czyszczą syfony i instalacje kanalizacyjne, rozpuszczając wszelkiego rodzaju osady. Dodatkowo stosowane profilaktycznie zapobiegają powstawaniu zatorów.


Jak to zrobić?

Na rynku dostępnych jest wiele marek środków do udrożniania. Ich sposób zastosowania jest zwykle bardzo podobny. Jak czytamy na etykiecie Udrożniacza w żelu z serii Non Stop, firmy Libella, zanim przystąpimy do prac należy zamknąć dopływ wody. Następnie do syfonu kanalizacyjnego lub kratki ściekowej nalewamy 100 – 150 ml płynu i pozostawiamy na 30-60 minut. Po zalecanym czasie działania udrożniany syfon należy obficie spłukać wodą. W trudnych przypadkach zaleca się pozostawienie żelu na dłużej, nawet na całą noc. Po przeprowadzonym „zabiegu” , zator zostanie usunięty, a tym samym korzystanie z umywalki, wanny czy zlewozmywaka będzie ponownie możliwe.


Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa

Usuwanie zatoru nie jest zatem, jakby się mogło początkowo wydawać, czynnością trudną. Korzystając z udrożniaczy do instalacji kanalizacyjnych i syfonów, należy jednak bezwzględnie zachować ostrożność. Środki te z uwagi na swoje przeznaczenie są bardzo silne. Nie możemy zatem zapomnieć o rękawicach ochronnych i odpowiedniej wentylacji. Nieprzestrzeganie tych zasad może skończyć się podrażnieniami skóry, a nawet zatruciem. Produkty te, podobnie jak inne środki chemiczne należy bezwzględnie zabezpieczyć przed dziećmi, a przed użyciem zawsze zapoznajmy się z etykietą na opakowaniu.

Udrożniacze firmy Libella

NON STOP UDROŻNIACZ ŻEL – doskonale udrożnia syfony i rury kanalizacyjne
NON STOP Udrożniacz to aktywny żel, który doskonale udrożnia syfony i rury kanalizacyjne. Czyści samoczynnie syfony i instalacje kanalizacyjne, rozpuszczając wszelkiego rodzaju osady tłuszczowe, włosy i inne substancje organiczne. Stosowany profilaktycznie zapobiega powstawaniu osadów.
Sposób użycia: Udrożniacz w ilości 100-150 ml żelu wlać do syfonu i pozostawić na 30-60 minut, po czym spłukać wodą. Zwiększoną skuteczność uzyskuje się przez wstępne przepłukanie gorącą wodą. W trudnych przypadkach pozostawić na całą noc.

SANSED UDROŻNIACZ ŻEL – doskonale udrożnia syfony i rury kanalizacyjne
Sansed Udrożniacz to aktywny żel, który doskonale udrożnia syfony i rury kanalizacyjne. Czyści samoczynnie syfony i instalacje kanalizacyjne rozpuszczając wszelkiego rodzaju osady tłuszczowe, włosy i inne substancje organiczne. Stosowany profilaktycznie zapobiega powstawaniu osadów.
Sposób użycia: Udrożniacz w ilości 100-150 ml żelu wlać do syfonu i pozostawić na 30-60 minut, po czym spłukać wodą. Zwiększoną skuteczność uzyskuje się przez wstępne przepłukanie gorącą wodą.W trudnych przypadkach pozostawić na całą noc.

SANSED UDROŻNIACZ GRANULKI – doskonale udrożnia syfony i rury kanalizacyjne
Sansed Udrożniacz w granulkach doskonale udrożnia syfony i rury kanalizacyjne. Skutecznie i samoczynnie czyści instalacje kanalizacyjne rozpuszczając osady tłuszczowe, włosy i inne zanieczyszczenia w trudno dostępnych miejscach. Usuwa nieprzyjemne zapachy.
Sposób użycia: Spłukać odpływ (syfon) gorącą wodą. Po spłynięciu wody wsypać ok. 50 gramów (3 nakrętki) preparatu i zalać 1 szklaną wody. Po około 30 minutach spłukać dużą ilością wody. W razie potrzeby czynność powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *