Jak chronić małe dzieci przed komarami?

Komary to jedne z najbardziej uciążliwych owadów. Ich ukąszenia bardzo swędzą, czasami powodują ból, a do tego potrafią przenosić groźne choroby. Przez ukąszenia szczególnie cierpią dzieci, które nieraz nie rozumieją, że nie powinny drapać swędzącego miejsca. Warto zatem wiedzieć, czym zapobiegać ukąszeniom komarów u dzieci.

Zainwestuj w moskitierę na wózek i okna

Moskitiera to siatka utkana z cienkiej tkaniny z drobnymi oczkami. Dzięki temu zapewnia ona odpowiednią wentylację, nie ograniczając dopływu powietrza. Jednocześnie drobne oczka nie pozwalają owadom przedostać się do domu bądź wózka. Istnieją specjalne modele dostosowane do różnych wymiarów sprzętów, a także do różnych wielkości okien, a nawet drzwi na przykład tarasowych.

Przy zakładaniu zasłon trzeba jedynie pamiętać o tym, by szczelnie osłaniały one dane miejsce. Nawet najdrobniejsza luka może bowiem wpuścić do środka owada, który następnie będzie mieć utrudnioną drogę ucieczki.

Wieczorem zapal specjalne świece z odpowiednimi olejkami eterycznymi

Pory szczególnej aktywności komarów to przede wszystkim wczesny ranek i zmierzch. O ile przed południem niektórzy lubią jeszcze wylegiwać się w łóżku (albo śpiworze), to wieczorem najczęściej korzysta się jeszcze z ładnej pogody lub na przykład rozpala ognisko. Miło spędzony czas może się jednak przemienić w koszmar za sprawą natrętnych owadów.

Warto zatem zainwestować w specjalne świece, które są nasączone olejkami chroniącymi przed owadami. Nie tylko stworzą one wyjątkowy nastrój, lecz także pomogą w walce z insektami.

Kup specjalne urządzenie emitujące ultradźwięki

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można kupić specjalne drobne urządzenia, które emitują ultradźwięki odstraszające komary. Metoda ich działania opiera się bowiem na blokowaniu działania narządów, które są u owadów odpowiedzialne za lokalizowanie potencjalnych ofiar. Na rynku dostępne są różne modele. Część z nich jest zasilana na prąd i da się ich używać wyłącznie w domu.

Na wycieczki czy w inne miejsca, gdzie nie ma gniazdek elektrycznych, dobrze jest zainwestować w urządzenia przypinane do odzieży. Warto tu zaznaczyć, że niezależnie od wybranego modelu, nie trzeba obawiać się o ich szkodliwość dla ludzi i zwierząt.

Preparaty w aerozolu i inne specjalistyczne środki

Wiele osób najczęściej sięga po różnego rodzaju spraye i inne preparaty dostępne na przykład w aptekach. Ich skuteczność rzeczywiście jest wysoka, lecz w przypadku robienia zakupów dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę na skład. Wiele środków zawiera bowiem DEET, czyli związek uznawany za toksyczny dla dzieci mających mniej niż 2 lata.

Dobrze jest za to wybierać aerozole z naturalnymi aromatami. Można też zastosować specjalne olejki eteryczne. Szczególnie dobrze sprawdzają się te z trawy cytrynowej, a także drzewa herbacianego.

Przedstawiliśmy najpopularniejsze środki przeciw komarom i mamy nadzieję, że wiesz już czym zapobiegać ukąszeniom komarów u dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *