Jak dobrze myć zęby szczoteczką soniczną? 

Zamierzasz kupić szczoteczkę soniczną i chcesz dowiedzieć się na jej temat jak najwięcej? Dowiedz się, co jest ważne przy myciu zębów szczoteczką soniczną, jak jej używać, dlaczego warto ją mieć i jak efektywnie myć zęby szczoteczką soniczną. Zachowaj odpowiednią higienę jamy ustnej z jej pomocą.

  • Szczoteczka soniczna, korzyści z jej stosowania – jak zasłużyła na swoją popularność?
  • Jakie są rodzaje szczoteczek sonicznych?
  • Czy jest coś, na co należy zwracać szczególną uwagę przy myciu zębów szczoteczką soniczną?

Zalety szczoteczki sonicznej – czemu jest tak popularna wśród osób dbających o zęby?

Soniczna szczoteczka wykorzystuje technologię dźwiękową do wytwarzania wibracji o wysokiej częstotliwości. Wibracje powodują działanie czyszczące, które usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni między zębami i wzdłuż linii dziąseł.

Szczoteczka skuteczniej usuwa bakterię i zanieczyszczenia z płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka do zębów, czy nawet szczoteczka elektryczna. Jest lepsza od zwykłej szczoteczki elektrycznej, ponieważ ta nie pracuje z tak ogromną częstotliwością. Elektryczna szczoteczka jest lepsza od zwykłej tradycyjnej szczoteczki, ale nie ma tylu zastosowań co szczoteczka soniczna.

Jeśli więc chcesz przejść ze zwykłej tradycyjnej szczoteczki do zębów na coś elektrycznego, powinieneś wybrać szczoteczkę soniczną, która ma wszystkie funkcje takie jak szczoteczki elektryczne, ale dodatkowo ma swoje własne, uniwersalne zalety, których nie ma żadna inna szczoteczka. Jest delikatniejsza dla zębów, idealnie je rozjaśnia i jest dobra dla osób, które są zainteresowane wybieleniem swoich zębów.

Szczoteczka soniczna do zębów przeznaczona jest dla osób, które:

  • Chcą poprawić zdrowie jamy ustnej bez konieczności dłuższego lub częstszego szczotkowania,
  • Mają wrażliwe zęby lub dziąsła,
  • Chcą prostszego sposobu szczotkowania okolic aparatów ortodontycznych lub prac dentystycznych,
  • Szukają szczoteczki, która będzie idealnie czyścić zęby i nie zostawi żadnych bakterii.

Jakie są rodzaje szczoteczek sonicznych?

Istnieją trzy rodzaje szczoteczek sonicznych:

1) Pulsacyjne.

Nie generują one żadnego konkretnego ruchu. Natomiast szczotka wprowadza włókna w delikatne wibracje.

2) Szczotki z ruchem wymiatającym.

Wykonują ruch “góra – dół”. Ten rodzaj szczoteczek wykonuje więcej za użytkownika.

3) Szczotki z ruchem wektorowym posuwistowzrotnym.

Ruch posuwisty wektorowy, wibracje sprawiają, że bardzo dobrze są czyszczone linie dziąseł.

Na co należy zwracać uwagę przy myciu zębów za pomocą szczoteczki sonicznej?

Nie ma skomplikowanej procedury mycia zębów tą szczoteczką, już samo zmienienie zwykłej szczoteczki na soniczną da zauważalny efekt. Możesz skorzystać ze szczoteczki marki ORAL-B, która jest sprawdzona i ma same pozytywne opinie.

Metody używania szczoteczek różnią się od siebie w zależności od tego, jaka to szczoteczka.

Jak myć zęby przy użyciu szczoteczki pulsacyjnej?

W tym przypadku używamy szczoteczki tak, jakbyśmy to robili za pomocą zwykłej szczoteczki manualnej. Ruch pulsacyjny ma za zadaniem pomóc nam w rozbiciu płytki nazębnej i zapewnić nam lepszy efekt z mycia zębów. To od użytkownika szczotki będzie zależało jaki efekt użycia szczotki uzyska. Najczęściej polecaną techniką używania szczoteczek pulsacyjnych jest technika wymiatająco-obrotowa. Mając tę szczoteczkę, przykładamy ją pod kontem 45 stopni w kierunku linii dziąseł i wykonujemy ruch wymiatający. Powierzchnie żujące czyścimy ruchem szorującym. Na języku również możemy wykonać ruch wymiatający.

Jak myć zęby przy użyciu szczoteczki z ruchem wymiatającym?

Tutaj o wiele więcej pracy wykonuje sama szczoteczka, mamy tylko przyłożyć szczoteczkę do szkliwa i przesuwać w odpowiednim czasie. Nie wykonujemy innego ruchu, wystarczy tylko przyłożyć. Jest to bardzo wygodna opcja. Przy zębie czekamy kilka sekund, a później przesuwamy ją dalej.

Jak myć zęby za pomocą szczoteczek z ruchem wektorowym?

Nie różnią się dużo od szczoteczek z ruchem wymiatającym, również tylko przykładamy i przesuwamy. Możemy z własnej woli dodać ruch wymiatający, by uzyskać lepszy efekt czyszczenia, jednak nie jest to obowiązkowe. Szczoteczka porusza główką w przód i w tył. Tutaj dostępnych jest wiele opcji główek szczoteczki, jest opcja wybielająca, wówczas możemy przyłożyć szczoteczkę pod kontem 90 stopni w kierunku linii dziąseł.

Podsumowanie

Szczoteczki soniczne są bardziej skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej i zmniejszaniu zapalenia dziąseł niż samo szczotkowanie ręczne. Zapewniają również dokładniejsze czyszczenie niż inne rodzaje szczoteczek do zębów.

Mycie zębów szczoteczkami sonicznymi jest dość łatwe. Ceny takich szczoteczek zaczynają się od 200 do 1500 zł, cena uzależniona jest od technologii, długości czasu, w jakim szczoteczka może pracować bez ładowania, ilości końcówek w zestawie, ilości trybu pracy, ilości akcesoriów w zestawie wielu innych opcjach.

Jeśli nie wiesz do końca, którą z tych szczoteczek wybrać możesz skontaktować się ze swoim stomatologiem, który z pewnością doradzi, która z tych szczoteczek będzie dla Ciebie odpowiednia.

 Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *