Jak unikać podrażnienia po kosmetykach?

Podrażnienia skóry mogą przytrafić się każdemu. Zarówno osobom o wrażliwej cerze, jak i szczęściarzom posiadającym cerę bezproblemową. Prawdą jednak jest, że osoby o bardzo suchej skórze, z dużą skłonnością do alergii, są jeszcze bardziej narażone na podrażnienie skóry.

Nasza skóra jest najbardziej zewnętrzną warstwą, która chroni całe ciało. Właśnie dlatego jest niesamowicie narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Podrażnienia skóry mogą być konsekwencją uszkodzeń, złego doboru kosmetyków, a także działania czynników zewnętrznych.

Bez względu na ich źródło, trzeba wprowadzić działania, które pomogą złagodzić podrażnienia oraz przywrócą prawidłową kondycję skóry. W łagodzeniu podrażnień będą pomocne dobrej jakości kosmetyki stosowane rano i wieczorem. Zabezpieczanie skóry powinno być naszym obowiązkiem podczas codziennej pielęgnacji.

Podrażniona skóra, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Właściwą pielęgnację skóry powinniśmy stawiać zawsze na pierwszym miejscu. Nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do choroby naszej skóry. Choć same kosmetyki podlegają szczegółowej ocenie bezpieczeństwa, to mogą zdarzyć się reakcje alergiczne, choćby na sztuczne barwniki.

Konsekwencją jest skóra podrażniona, skłonna do stanów zapalnych i zaczerwieniona. Rekcja alergiczna może pojawić się nawet wtedy, kiedy kosmetyki przeszły testy zgodności i tolerancji. Wystarczy chwilowe osłabienie naszego stanu skóry i momentalnie dojdzie do podrażnienia.

Właśnie dlatego warto wybierać kosmetyki naturalne, które spełnią potrzeby naszej skóry. Wybór takich produktów zdecydowanie minimalizuje ryzyko występowania niepożądanych reakcji skórnych.

Błędy w pielęgnacji, które warto wyeliminować

Uczucie ściągnięcia, stan zapalny, reakcja alergiczna to tylko część objawów podrażnionej skóry. Przyczyną mogą być źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Ich skład powinien być dostosowany do potrzeb i typu naszej skóry. Złe dopasowanie może wykazywać niekorzystne działanie, prowadzić do podrażnień i zaostrzać objawy zapalne.

Kolejnym błędem jest rzadkie stosowanie kosmetyków o właściwościach nawilżających i odżywiających. Skóra pozbawiona takich składników odżywczych jest wysuszona i skłonna do podrażnień. Pojawią się ból, pieczenie i swędzenie. Oczywiście nie można ulegać pokusie drapania podrażnionych miejsc, bowiem spotęguje to tylko nasze dolegliwości.

Takie działanie może doprowadzić do nadkażenia, które będzie ciężko wyleczyć. Doraźnie pomocne będą zimne kompresy i czysta woda. Regularne nawilżanie i natłuszczanie pozwoli cieszyć się zdrową skórą przez wiele lat.

Sprawdzone kosmetyki do codziennej pielęgnacji

Chcąc unikać podrażnień warto wybierać kosmetyki pochodzenia naturalnego. Stosowanie takich produktów regularnie, wpłynie pozytywnie na kondycję naszej skóry. Prosta pielęgnacja, ale stosowana codziennie, przywróci jej blask i znacząco pobudzi regenerację komórek. Wyposażając domową kosmetyczką warto zainwestować w dobry balsam, który przeniknie w głąb skóry i prawidłowo ją nawilży.

Warto również zainwestować w dobrej jakości żel do mycia ciała, który nie będzie skóry wysuszał. Sprawdzi się taki, który został stworzony na bazie aloesu mającego właściwości kojące. Bezpiecznie oczyści naszą skórę, ale nie pozbawi jej płaszcza ochronnego. Naturalny skład zapewni prawidłowe nawilżenie oraz zdrowy wygląd skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *