Jak utrzymać kolor włosów na dłużej?

W ich skład wchodzą często gliceryna i panthenol, które zapobiegają ich wysuszaniu i łamaniu się. Szampony do włosów farbowanych zawierają ponadto składniki tj, proteiny, witaminy, które domykają otwarte podczas koloryzacji łuski. Dzięki temu włosy farbowane odzyskują połysk, a pigmenty są wolniej wypłukiwane z głębi włosa.. Dodatkowo neutralizują one resztki nadtlenku wodoru, który jest składnikiem każdej farby do włosów z utleniaczem. Godne polecenia są szampony i odżywki Pantene Pro- V z linii Lśniący Kolor. Wchodząca w ich skład prowitamina B5 (panthenol) dobrze nawilża i wygładza włosy. Regeneruje także nabłonek.

Bardzo ważnym czynnikiem jest właściwa pielęgnacja farbowanych włosów. Włosy spłukujemy letnią, a pod koniec zimna wodą. Po umyciu odpowiednio dobranym szamponem, nałóżmy odżywkę do włosów farbowanych, która wzmocni mocno osłabione włosy i wyreguluje wilgotność w ich wnętrzu. Włosy delikatnie osuszamy ręcznikiem, unikamy przegrzewania ich suszarką. Tylko wtedy łuski pozostaną domknięte, przez co pigmenty nie będą zbyt szybko usuwane.

Aby utrzymać kolor na dłużej unikajmy nadmiernego wystawiania włosów na słońce, wiatr, nośmy nakrycie głowy. Jeśli woda w naszym kranie jest zbyt chlorowana, warto zastanowić się nad zamontowaniem filtra do prysznica. Chlorowana woda wypłukuje szybciej wypłukuje kolor włosów i utrudnia ponowne ich zafarbowanie. Jeśli chodzimy często na basen z chlorowana wodą, zwilżajmy wcześniej włosy wodą mineralną, która rozpuszcza chlor i nie dopuszcza, by osadzał się on na włosach.

Używajmy szczotek o naturalnym włosiu. Szczotkujmy je delikatnie, by nie naruszyć ich struktury. Pamiętajmy, że z farbowanymi włosami trzeba się obchodzić bardzo delikatnie, gdyż są one wystarczająco już osłabione. Jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek, łuski naszych włosów będą domknięte, będą one mniej porowate. Tylko wtedy będą one bardziej lśniące a kolor dłużej pozostanie w ich wnętrzu.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *