Jesienią ubieraj się wzorzyście i w ciepłych barwach

Jesienne kolory wyglądają ślicznie na ubraniach. Potrzebujemy ich zwłaszcza jesienią, gdy zaczyna się robić zimno. Ciepłe czerwienie, beże, brązy, pomarańcze, fiolety i bordo zadbają o dodanie nam ciepłej energii nawet w deszczowe i pochmurne dni.

36065423_l

Odzież damska jesienna 2015

Tej jesieni stawia się na wzorzyste materiały. Coraz mniej jest gładkich tkanin, chyba, że są one dodatkiem do wzorzystej części garderoby.


Dominujące kolory tej jesieni to:

  • beż,
  • czerwień,
  • ciemny pomarańcz,
  • bordowy,
  • rudy brąz,
  • szary,
  • granatowy.

Odzież damska najczęściej łączy te zestawienia kolorystyczne. Popularne są na przykład kraty lub pepitki czerwono granatowo beżowe. Bardzo dobrze w jesiennych trendach funkcjonują także wzory hipisowskie – pawie pióra itd. Ciekawie przedstawia się również chaotyczna grafika geometryczna. Wszystko to oczywiście dzieje się z wykorzystaniem dominujących jesienią kolorów.


Płaszcze gładkie czy w kratę?

Gładkie tkaniny dozwolone są także przy okryciach wierzchnich. Jesienią to oczywiście płaszcze wełniane. Projektanci proponują tutaj dwa dominujące trendy:

  • gładkie płaszcze

Nie można jesienią 2015 chodzić w czarnych lub wyłącznie szarych kolorach. W tym sezonie bawimy się kolorami. Popularne są płaszcze, które przybierają barwę dojrzałej ciemnej pomarańczy, soczystej czerwieni, śliwki, zgaszonej fuksji, fioletu. Dozwolone są także płaszcze beżowe i brązowe, jednak dodatki do nich powinny wykorzystywać ciepłe i modne kolory. Okrycia wierzchnie w intensywnych kolorach warto zestawiać dla odmiany z akcesoriami (czapka, szalik, rękawiczki, torebka) w kolorze beżu, szarości lub granatu.

  • kraciaste płaszcze

To trend nawiązujący do brytyjskiej mody. Kraty są bardzo zróżnicowane graficznie. Tej jesieni panuje w tym względzie dowolność. Możemy wybrać drobny i stonowany wzorek lub intensywny i duży, możemy zdecydować się na uporządkowany wzór lub chaotyczną kratę. Oczywiście zestawienia kolorystyczne są niezmienne. Najmodniejszym klasycznym zestawieniem jest oczywiście połączenie czerwieni, granatu i beżu, jednak każde nowatorskie połączenia są równie mile widziane.

Do kraciastych płaszczy starajmy się dobierać gładkie akcesoria. Dobrze będą wyglądały w każdym kolorze, który występuje na płaszczu, ważne jednak, aby dodatkowo nie posiadały wzorów.


Wełna – ona cię ogrzeje

Oczywiście wybierając płaszcz, powinniśmy czytać skład materiałów, z których został uszyty. Jeżeli chcemy, aby płaszcz nas ogrzał i sprawdził się nawet w bardzo zimne dni, nie kupujmy sztucznych płaszczy, bo nie zapewnią one nam takiego ciepła jak wełna. Im większy skład wełny (chociaż ok. 60-70%), tym cieplejszy płaszcz. Nie mylmy tego z grubością. Płaszcz wełniany może być z pozoru cienki, ale będzie dużo cieplejszy niż gruby poliestr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *