Kabina prysznicowa, która zawsze lśni czystością? Tak, to możliwe!

Moda na kabiny prysznicowe nie przemija, ponieważ są one nie tylko dużo praktyczniejsze niż tradycyjne wanny, ale przede wszystkim dają większe możliwości aranżacji łazienki.

kabina-prysznicowa-massi-demi

Moda na kabiny prysznicowe nie przemija, ponieważ są one nie tylko dużo praktyczniejsze niż tradycyjne wanny, ale przede wszystkim dają większe możliwości aranżacji łazienki. Wzięcie prysznicu jest wygodne dla osób w każdym wieku, a zgrabną kabinę można zmieścić nawet w bardzo małej łazience. Co więcej, najnowsze modele kabin są skonstruowane ze specjalnych materiałów, które umożliwiają utrzymanie czystości bez najmniejszego wysiłku.

Jak rozpoznać łatwe do mycia kabiny prysznicowe?

Mycie łazienki nie należy do przyjemnych zajęć, wymaga także sporego nakładu pracy. Największy problem pod tym względem często sprawia kabina prysznicowa. Na jej wewnętrznych ściankach powstają nieestetyczne osady z mydła, a często również z kamienia, pochodzącego z twardej wody. Takie osady są trudne do usunięcia i często wymagają zastosowania silnych środków chemicznych. Z tego względu coraz więcej producentów stosuje specjalne powłoki na ścianach kabiny, które zapobiegają tworzeniu się osadów i umożliwiają mycie kabiny wyłącznie przy pomocy czystej wody. Te specjalne powłoki noszą różne nazwy w zależności od producenta np. AntiPlaque, CleanGLASS, czy po prostu EASY CLEAN. Tę ostatnią stosuje firma Massi i można ją spotkać w większości jej kabin. Przykładowo taką powłokę ma klasyczna kabina prysznicowa półokrągła DEMI. Jest ona w całości wykonana z hartowanego szkła transparentnego, pokrytego cieniutka warstwą polimerową EASY CLEAN, która nie tylko zapobiega osadzaniu się kamienia i ułatwia mycie kabiny, ale także chroni ją przed grzybami i bakteriami.

Nowoczesne kabiny nie muszą rujnować portfela

Wybór ceramiki łazienkowej na polskim rynku jest bardzo duży i dotyczy to także kabin prysznicowych. Ceny produktów także są bardzo zróżnicowane, jednak nie są one zawsze wyznacznikiem jakości. Chcąc mieć elegancką, funkcjonalną i trwałą kabinę prysznicową, nie trzeba sięgać po najdroższe produkty zagranicznych firm. Świetnej jakości ceramikę oferują np. polscy producenci, tacy jak Cersanit, Massi, Koło czy Deante, którzy stosują nowoczesne rozwiązania, jak np. wspomniane wyżej specjalne powłoki zapobiegające tworzeniu się osadów. Ich produkty charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz wysoką jakością zastosowanych materiałów. Dodatkowym atutem polskich produktów jest ich cena, przystępna dla ludzi o różnym poziomie zamożności. Osoby, dla których cena odgrywa szczególnie ważną rolę przy wyborze elementów wyposażenia łazienki, mają możliwość dodatkowego zminimalizowania kosztów zakupu dzięki sklepom internetowym. Przykładowo jeden z najpopularniejszych sklepów online z takim asortymentem, sklep Tanialazienka.com posiada niezwykle szeroką ofertę kabin: https://tanialazienka.com/kabiny.html. Dostępne są tu kabiny prysznicowe o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu bez trudu można znaleźć urządzenie pasujące do danego wnętrza łazienki. W sklepie można się także zaopatrzyć od razu w dodatkowe elementy takie jak odpływy, brodziki czy armaturę prysznicową. Bez wychodzenia z domu można w jednym miejscu kupić wszystkie niezbędne elementy do łazienki, oszczędzając przy tym wiele czasu i pieniędzy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *