Jedną z najczęściej stosowanych metod odsysania jest technika Tumescent. Metoda ta polega na wstrzyknięciu w miejscu, które chcemy poddać operacji, płynu składającego się z soli fizjologicznej, środka znieczulającego oraz preparatu rozkurczającego naczynia krwionośne (np. adrenalina). Bywa, że ilość wstrzykiwanego płynu przekracza nawet trzykrotnie ilość usuwanego tłuszczu. W każdym razie zastosowanie tego rodzaju roztworu przyczynia się do zmniejszenia krwawienia podczas samego zabiegu oraz ułatwia usuwanie rozbitej tkanki tłuszczowej.

Bardzo podobna do metody Tumescent jest technika super mokra (tzw. super wet), która polega na wstrzyknięciu pod skórę tego samego roztworu jednak w ilości przynajmniej dwa razy mniejszej. Przy zabiegu przeprowadzanym za pomocą techniki super mokrej konieczne jest zastosowanie znieczulenia ogólnego.

Dość dużą popularnością cieszy się także liposukcja ultradźwiękowa. Jak nietrudno się domyślić, technika ta wykorzystuje ultradźwięki, których zadaniem jest rozbicie błon komórkowych pojedynczych komórek tłuszczu. Liposukcja ultradźwiękowa to dobre rozwiązanie, gdy w grę wchodzi odsysanie tłuszczu z okolic klatki piersiowej u mężczyzn. Metoda ta przynosi dobre efekty również, gdy chodzi o wykonanie powtórnej liposukcji w tym samym miejscu.

Dość nowoczesnym sposobem odsysania tłuszczu jest liposukcja laserowa. Metoda ta wykorzystuje chłodny laser, który skutecznie rozpuszcza komórki zbędnej tkanki tłuszczowej. Obecnie dość często technika laserowa stanowi niejako uzupełnienie wspomnianej już metody Tumescent. Technika laserowa nie należy do zbyt kłopotliwych – wystarczy jedynie przez kilkanaście minut naświetlać laserem miejsce, które poddane będzie operacji, a później jak zwykle wprowadzić pod skórę kaniulę i rozpocząć odsysanie.

Warto jeszcze wspomnieć o tzw. liposukcji Vibro, która przez lekarzy uważana jest za zabieg o wiele mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja. W trakcie operacji tego typu stosuje się specjalna wibrującą kaniulę, która dodatkowo rozbija tkankę tłuszczową, dzięki czemu można ją znacznie łatwiej odessać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *