Niepłodność czyli niezdolność do zajścia w ciążę w ciągu 12 miesięcy regularnego współżycia bez jakichkolwiek zabezpieczeń dotyka 20% par w Polsce Przyczyn niepłodności jest całe mnóstwo. Lekarze o niepłodności mówią że to choroba społeczną lub cywilizacyjna.

Na liście przyczyn wysokie miejsce zajmuje modny, ale niezdrowy styl życia „na wysokich obrotach”. Nie dosypiamy, szybko jemy, nie potrafimy się relaksować i jedynym sportem który lubimy uprawiać jest skok po kanałach telewizyjnych. Organizm tego nie wytrzymuje, dlatego warto zmienić kilka swoich nawyków, aby wreszcie doczekać się upragnionego potomka.

Powiedz co czujesz

Na początek zwolnijcie. Oboje. Koniecznie zapomnijcie o słowach: „musimy” „powinniśmy”, „trzeba”, czy „nie możemy”.  Kluczem do sukcesu jest  cierpliwość, miłość, zrozumienie i wzajemne wsparcie. Brak upragnionych dwóch kresek na teście ciążowym u kobiet wywołuje głęboki smutek. Dla niego jej emocje to potwierdzenie tego, że nie sprawdza się w roli partnera. Nie warto wzajemnie się oskarżać.

Szczera rozmowa oczyszcza relację, emocje i atmosferę w związku. Przyczynę porażek trzeba sprawdzić u specjalisty. Niepłodność w większości przypadków powodowana jest przyczynami biologicznymi, wtedy upragniony skutek może przynieść  leczenie środkami medycznymi. Gdy lekarz stwierdzi, że rzeczywiście  u któregoś z partnerów występują  zaburzenia, ważne jest wzajemne zrozumienie.

Stres to samonakręcająca się spirala, prowadząca na coraz wyższe poziomy lęku, stresu i obciążenia. Supstoszenie sieje nie tylko w psychice. Stres u kobiet podnosi na przykład stężenie prolaktyny, która ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przez to dochodzi m.in: do zaburzeń fazy lutealnej, czyli czasu gdy śluzówka macicy przygotowuje się na przyjęcie zarodka. Ponadto może prowadzić do cykli bezowulacyjnych. Mężczyzn także  dotykają problemy spowodowane stresem. Pod jego wpływem zmniejsza się u nich stężenie testosteronu. To natomiast powoduje upośledzenie przebiegu powstawania i dojrzewania plemników. Skuteczne radzenie sobie ze stresem i wsparcie ze strony partnera mogą znacznie zwiększyć  szansę na ciążę.

Zmiana nie znaczy rewolucja

Sprzymierzeńcem zapłodnienia nie jest także dzisiejszy tryb życia. Papierosy, alkohol, narkotyki,  czy zła dieta mogą przeszkodzić we wszelkich staraniach o dziecko. Specjaliści z klinik leczenia niepłodności zalecają parom chociaż częściową zmianę swoich nawyków. Zarówno na organizm kobiety jak i mężczyzny, pozytywny wpływ ma odpowiednio skomponowana dieta. Mężczyźni powinni  pamiętać o witaminach E, C, z grupy B, a także o beta-karotenie, koenzymie Q10, cynku i selenie.

Te składniki korzystnie wpływają na jakość nasienia. Cynk i selen są niezbędne do prawidłowego procesu produkcji plemników i aktywacji genów odpowiadających za ilość nasienia i ograniczenie ruchliwości plemników w czasie poprzedzającym ejakulację. Na jakość nasienia wpływa L-karnityna. Badania pokazują, że im niższe jej stężenie w  spermie, tym mniejsza ruchliwość plemników. Z kolei  spożywanie przez kobietę pewnych składników ułatwia zapłodnienie i pomaga w utrzymaniu ciąży. Suplementacja witamin, składników mineralnych i L-argininy może zwiększyć szansę na zapłodnienie m.in. poprzez wydłużenie okresu płodnego w cyklu menstruacyjnym.

Z myślą o parach starających się o dziecko powstał produkt, w którego składzie zawarte są wszystkie składniki wspomagające zapłodnienie. Suplement Prenatal ProBaby ze względu na zróżnicowane potrzeby organizmu kobiety i mężczyzny został oparty na dwóch formułach. Pierwsza– Prenatal ProBaby Woman zawiera niezbędne dla organizmu kobiety witaminy oraz składniki mineralne wraz z L-argininą.

Suplement zapewnia m.in. prawidłowe krążenie krwi, które wpływa na ukrwienie śluzówki macicy, a tym samym na implantację zapłodnionej komórki jajowej. Dla mężczyzn przeznaczony jest Prenatal ProBaby Man, w którego składzie znajduje się m.in. cynk, selen i L-karnityna. Wspólne stosowanie suplementów, dbanie o dietę i zdrowy tryb życia, w większości przypadków owocuje nie tylko upragnionym potomstwem, ale też pozytywnie wpływa na łączącą dwoje ludzi więź.

Publikacja zawiera lokowanie produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *