Co nadaje wnętrzom charakteru?

Wszyscy marzymy o przestronnych, funkcjonalnych, pięknych i przy tym pasujących do nas wnętrzach swoich mieszkań. Dobrym sposobem na wprowadzenie tych marzeń w życie, jest oddanie się w ręce profesjonalnych projektantów wnętrz, którzy z chęcią przygotują dla nas projekt oparty o nasze indywidualne potrzeby i upodobania. A później, równie chętnie, go zrealizują. Nie oszukujmy się jednak – nie każdego stać jest na takie rozwiązanie.

Zwykle w urządzaniu swoich czterech ścian pozostajemy zdani na siebie. Urządzanie kolejnych pomieszczeń mieszkania czy domu to jednak nie tak proste zadanie, jak mogłoby się na początku wydawać. Łatwo pogubić się w swojej wizjach i pod wpływem impulsu, zamiast nowoczesny regał, kupić na przykład mebel vintage. Nie ma w tym nic złego, warto jednak z góry zaplanować wystrój naszego lokum, zastanowić się przede wszystkim nad wyborem mebli, a do nich dobrać resztę sprzętów i bibelotów. Przy tym ostatnim warto zwracać szczególną uwagę na te sprzęty i inne elementy użytkowe lub dekoracyjne, które będą stanowiły o niepowtarzalnym charakterze stworzonego przez nas wnętrza.

Fotografie

Jeśli wnętrze ma oddawać charakter swojego mieszkańca, nie zaszkodzi udekorować go zdjęciami z jego życia. Fotografie, uwieczniające ważne chwile lub osoby, staną się istotnym i z całą pewnością niepowtarzalnym nigdzie indziej elementem wystroju. Lokator, zerkając na nie, wracać będzie do miłych wspomnień, a goście zapewne też chętnie zawieszą na nich oko. Odpowiednio dobrane kolorystycznie i kompozycyjnie zdjęcia, mogą też świetnie podkreślić resztę wystroju pomieszczenia.

Dodatki z duszą

Ostatnio modne jest przy urządzaniu wnętrz sięganie po elementy retro. Meble vintage to przedmioty stare, pochodzące sprzed kilku dekad lub tylko na takie stylizowane. Co ważne, wprowadzenie do pomieszczenia takiego mebla nie wymaga konieczności użycia kolejnych elementów tego stylu – meble vintage świetnie zgrywają się z nowocześnie urządzonymi wnętrzami i mogą być jedynym ich komponentem nawiązującym do innych czasów. Znaleźć je można w wielu różnych i czasem dziwacznych miejscach. Takich mebli ludzie pozbywają się, niejednokrotnie za bezcen, na aukcjach internetowych lub wystawiają je na pchlich targach, a nawet przy śmietnikach. Tymczasem wystarczy włożyć w nie trochę pracy, aby przywrócić im dawny blask. Dostępnych jest też wiele modeli mebli utrzymanych w stylistyce retro, które w rzeczywistości są nowe. Obok mebli vintage, „uduchowionymi” dodatkami mogą być też inne przedmioty, takie jak stare lustra, ramy od obrazów, wazony i tym podobne.

Świeże kwiaty

Nic tak nie odświeża wnętrza, jak cięte kwiaty. Są one dodatkiem ponadczasowym i mile widzianym pośród każdej chyba aranżacji. Tymczasem najczęściej w naszych wazonach lądują wyłącznie kwiaty, które dostajemy, co nie zdarza się przecież co dzień. To błąd. Świeże bukiety można dziś kupić nie tylko w kwiaciarniach, ale też w większości marketów, nawet za kilka złotych. Poza tymi kupnymi, wiosną mamy do wyboru cały szereg kwitnących krzewów. Już jedna gałązka bzu czy jaśminu odmieni wnętrze, a poza świeżym wyglądem, wprowadzi doń również piękny zapach.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Patyna: https://patyna.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *