Kawa rozpuszczalna co dnia
Po kawę rozpuszczalną sięgamy bardzo chętnie i często. Nie wymaga mielenia ani parzenia, dlatego szybko i bez większego wysiłku możemy cieszyć się jej aromatem i wyśmienitym smakiem. Delektujemy się nią zarówno w pracy, w podróży, w kawiarniach jak i w domowym zaciszu. Nie wyobrażamy sobie udanego poranka, pogawędki ze znajomymi przed ciężkim dniem w pracy czy spotkania z przyjacółką bez filiżanki "małej czarnej". Popularność kawy instant wiąże się ze zmianą trybu życia, który wymaga doskonałej kondycji, organizacji czasu i ogromnego wysiłku.

Żyjemy coraz szybciej i intensywniej, w natłoku zajęć i ciągłego zmęczenia zapominamy o swoich potrzebach. Warto choć na kilka chwil oderwać się od rzeczywistości i odpocząć. Usiąść wygodnie w foletu, z dobą książką i filiżanką swojej ulubionej rozpuszczanej kawy marki Prima. Możemy cieszyć się nią w wielu wariantach. Wielbicielom nowinek i bogatego smaku, potrzebujących sporej dawki energii każdego dnia, polecamy Cafe Prima Guranesa. Koneserzy wspaniałego aromatu i pobudzających właściwości z całą pewnością docenią walory Cafe Prima Finezja. Amatorzy delikatnego, lekko słodkiego smaku, nie potrzebujący dużej dawki kofeiny, zachwycą się Cafe Prima Śniadaniowa.

Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, czy będziemy pić kawę z mlekiem, śmietanką, cukrem albo bez żadnych dodatków, rozpuszczalna Prima smakuje zawsze wspaniale. Sprawia, że odzyskujemy energię i siły do działania, wprawia w pozytywny nastrój i pozwala dłużej cieszyć się dobrym humorem. Dzięki temu każdy dzień może być udany.

Pobudzające granulki – jak to się zaczęło?
Wspaniałym smakiem i niepowtarzalnym aromatem kawy możemy cieszyć się już od dawna, ale wariant rozpuszczalny pojawił się dopiero w latach 30-ych XX wieku. Przełomowym momentem w historii małej granulki był rok 1938. Wtedy odkryto metodę przetwarzania na skalę przemysłową nadmiaru ziarna kawowego i uzyskano produkt o przedłużonej trwałości. Łatwy do przyrządzenia i zachowujący najlepsze wartości ziarenek kawy napój bardzo szybko zdobył zwolenników. By instant zachował swój oryginalny smak i aromat, podczas procesu produkcji muszą być spełnione określone warunki. Wszystko rozpoczyna się od prażenia i mielenia ziaren. Następnie zaparzany jest silny wywar, który przetwarzany jest w rozpuszczalny, uwielbiany przez miliony, czarny napój.

Pod jakimi postaciami występuje Twoja ulubiona kawa?
Kawa rozpuszczalna występuje pod trzema postaciami:

  • aglomeryzowanym (granulki): ekstrakt kawowy poddaje się procesowi granulacji
  • liofilizowanym (kryształki): ekstrakt kawowy zamraża  się , po czym usuwa się z niego lód poprzez odparowanie wody
  • w proszku: ekstrakt kawowy rozpyla się do gorącego powietrza pod ciśnieniem,co powoduje odparowanie wody.

Decydujący wpływ na jakość kawy rozpuszczalnej (oprócz technologii otrzymywania) mają takie czynniki jak: jakość ziaren kawowych, parametry procesu produkcji, standardy higieniczne pakowania kawy oraz sposób przechowywania. Kawy instant produkowane przez Prima – Sara Lee Coffee and Tea Poland S.A. wytwarzane są z najlepszej jakości ziaren, dzięki czemu uzyskują niepowtarzalny, łagodny smak i intensywny aromat. Mechanicznie pakowane do hermetycznych słoiczków, długo zachowują cenne właściwości.Skomplikowany proces produkcji, gwarantujący kawie rozpuszczalnej naturalne właściwości smakowe i niepowtarzalny aromat, w połączeniu z wygodą w użyciu, wydajnością i możliwością różnorodnego zastosowania sprawia, że jej popularność stale rośnie. Zapotrzebowanie konsumentów na produkty typu convenience – oszczędzające czas i stale ulepszane, związane jest ze zmianą stylu życia. Aktywność, stres i zapełnione spotkaniami kalendarze to znak naszych czasów, dlatego małe granulki, nie wymagające mielenia ani parzenia, zyskują rzesze zwolenników.

Prima – Sara Lee Coffee and Tea Poland S.A – producent i dystrybutor kawy mielonej i rozpuszczalnej z Poznania. Od 2002r. wchodzi w skład Sara Lee / Douwe Egberts, jednej z trzech największych firm kawowych na świecie. Obecnie firma dostarcza na polski rynek ok. 15.000 ton kawy rocznie oferując zarówno kawę mieloną jak i rozpuszczalną.

Katalog marek Prima:
kawy rozpuszczalne – Finezja, Rumba, Guaranesa, Impresja, Śniadaniowa
kawy mielone – Finezja, Impresja, Guaranesa, Rumba, Bezkofeinowa,
kawa ziarnista – Excellent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *