Odciski i kurzajki? Pokonaj je!

Stopy są wbrew pozorom dla nas dość intymną częścią ciała. Z jednej strony staramy się dbać o ich ładny wygląd. Szczególnie latem nie chcemy brzydko wyglądać. Jednak z drugiej strony o ile łatwo nam się zgłosić po pomoc ze skórą, włosami, ciałem, tak jakoś, kiedy coś nam się dzieje na stopach, najczęściej ukrywamy to i próbujemy sami z tym walczyć. To natomiast nie jest dobra metoda…

Kurzajki i odciski

Dość często na naszych stopach pojawiają się kurzajki i odciski. Zacznijmy najpierw od zdefiniowania kurzajek. Skąd się one biorą? Inaczej nazywane są brodawkami wirusowymi, ponieważ spowodowane są właśnie zagnieżdżeniem się wirusa brodawczaka ludzkiego w skórze. Nie znamy do końca przyczyn, które powodują tę infekcję. Sugerowane są tutaj osłabienie organizmu albo miejscowe uszkodzenie naskórka jak pęknięcie czy skaleczenie.

A odciski? Najkrócej można określić je jako reakcję obronną organizmu na ucisk. Każda kobieta na pewno nieraz miała na stopach odciski powstałe po wieczorze spędzonym na wysokich obcasach czy też po długiej wędrówce. Czasem znikają one po dniu odpoczynku, jednak nieraz pozostają – wtedy warto udać się po pomoc.

Konsekwencje kurzajek i odcisków

Można zadać jednakże pytanie – po co właściwie udawać się gdziekolwiek z tak drobnymi dolegliwościami. Otóż przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z faktu, że kurzajka sama nie zniknie. Odcisk niestety też często nie. Wręcz przeciwnie – nieleczone kurzajki mogą się rozprzestrzeniać, powodując jeszcze większy ból i dyskomfort. Odcisk zaś może wnikać w coraz to głębsze warstwy skóry, również nasilając dolegliwości bólowe. Warto jeszcze wspomnieć, że im później rozpoczniemy leczenie, tym oczywiście będzie ono trwało dłużej i mniejsza będzie szansa na trwałą poprawę.

Leczenie kurzajek i odcisków

Powstaje jednak pytanie – do kogo się udać chcąc wyleczyć tego typu dolegliwości? Otóż najlepszą i w zasadzie jedyną odpowiedzią jest gabinet podologiczny. Podolog to lekarz zajmujący się właśnie schorzeniami stóp. On najlepiej oceni, jak poważny jest nasz problem i jakie leczenie będzie najlepsze. A jak najprościej znaleźć takiego lekarza w pobliżu swojego miejsca zamieszkania? Warto w tym celu użyć wyszukiwarki podolodzy.pl!

Podolodzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *