Poczta elektroniczna przyczyną otyłości!

  • Brytyjczycy postanowili skończyć więc z niezdrowym trybem pracy.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność poczty elektronicznej – nie tylko wśród Brytyjczyków – prawdopodobnie już wkrótce otyłość znów stanie się realnym zagrożeniem, niemniej przynajmniej przez jeden dzień mieszkańcy Wysp będą ją aktywnie zwalczać. Otóż najbliższy piątek będzie w Wielkiej Brytanii Dniem bez E-maila. Inicjatywa ta jest związana z kampanią organizacji Sport England „Codziennie uprawia sport”, która ma się przyczynić do rozpowszechnienia aktywność ruchowej wśród pracowników biurowych. Ogólna dostępność komunikacji elektronicznej sprawia, że łatwiej napisać do kolegi z pokoju obok e-maila, niż wstać i pójść do niego osobiście.

Doradca Sport England, dr Dorian Dugmore powiedział – "W związku z eksplozją poczty elektronicznej tracimy miliony godzin ćwiczeń fizycznych. Ludzie piszą e-maile do kolegów siedzących obok, nie mówiąc już o osobach pracujących w innej części biura. Mamy nadzieję zmienić tą leniwą postawę”.

W opinii Dugmora zwiększenie aktywności fizycznej średnio o 10% pozwoliło by ocalić 6 tys. ludzkich istnień rocznie, a patrząc bardziej materialnie, 500 mln funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *