W kategorii środków piorących wyróżnienie Polskich Położnych, a więc osób najlepiej znających potrzeby najmłodszych, zyskała marka JELP. Polskie Towarzystwo Położnych uznało hipoalergiczny proszek do prania JELP za "najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy produkt dla noworodków i niemowląt".

Rekomendacja proszku JELP przez Polskie Położne jest rezultatem wspólnie prowadzonych badań nad oceną jakości produktu w oczach mam. Przygotowane zostały kwestionariusze ocen, które wraz z produktami JELP przekazywane były mamom noworodków poprzez liderki Polskiego Towarzystwa Położnych. "Zebrane w ten sposób oceny skłoniły nas do wyrażenia pozytywnej opinii i przekazania pisemnej rekomendacji dla proszku JELP, który  w oczach matek jest najdelikatniejszym i najbezpieczniejszym produktem dla noworodków  i niemowląt" – potwierdza Pani Grażyna Iwanowicz-Palus, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Położnych.

Uznanie w oczach Polskiego Towarzystwa Położnych zyskał nie tylko proszek JELP, lecz również jego producent – duńska firma DANLIND, której przyznano Honorowe Członkostwo. Oba wyróżnienia ze strony tej cenionej grupy środowiska medycznego są ważnym uznaniem dla troski producenta proszku JELP o bezpieczeństwo i zdrowie noworodków, niemowląt oraz dzieci. "Członkostwo w Polskim Towarzystwie Położnych umożliwi nam edukowanie matek noworodków w zakresie prawidłowej pielęgnacji niedojrzałej skóry, podatnej na podrażnienia. Współpraca ta jest dla nas nieoceniona, bo to właśnie dzięki Położnym, JELP może realizować swój program edukacyjny na szerszą skalę" – powiedziała Żaneta Geltz, Category Manager marki JELP.

JELP jest produktem hipoalergicznym przeznaczonym do prania ubranek dzieci i niemowląt. Receptura produktu została stworzona specjalnie po to by chronić delikatną skórę dzieci. Produkt nie zawiera żadnych drażniących skórę substancji chemicznych jak: wybielacze optyczne, aktywatory TAED, sztuczne barwniki, intensywne środki zapachowe czy fosforany. JELP zawiera wyłącznie bezpieczne, przetestowane przez Instytut Matki i Dziecka składniki, dzięki czemu nie powoduje podrażnień i może być stosowany także w przypadku wrażliwej skóry alergicznej już od pierwszego dnia życia dziecka.

Informacje o producencie JELP
Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A.

Informacje o Polskim Towarzystwie Położnych
Polskie Towarzystwo Położnych jest stowarzyszeniem o charakterze zawodowym i naukowym.
Głównymi celami zapisanymi w statusie Towarzystwa jest podnoszenie profesjonalnego poziomu jakości opieki położniczej w chorobach kobiecych i współuczestniczenie w tworzeniu programów zdrowotnych w opiece nad kobietą i rodziną. Polskie Towarzystwo Położnych współpracuje  z towarzystwami naukowymi, a w szczególności z Polskim Towarzystwem Ginekologicznym, Polskim Towarzystwem Medycyny Perinatalnej i Polskim Towarzystwem Neonatologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *