Poszetka – pomysł na elegancki prezent dla modnego mężczyzny

Jeśli właśnie zbliżają się urodziny/imieniny bliskiego Ci mężczyzny i szukasz pomysłu na niebanalny prezent, który będzie pasował do tego typu okazji, warto byś bliżej przyjrzała się takim przedmiotom jak poszetki. Te niewielkie kawałki najczęściej lnianego lub jedwabnego materiału to klasyczne uzupełnieni brustaszy, czyli malej kieszonki umiejscowionej po lewej stronie przedniej klapy każdej klasycznej marynarki.

Jedwabne, lniane, a niekiedy także bawełniane lub wełniane poszetki to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Te niewielkie chustki powrócił do łask po latach niemal zupełnego zapomnienia, stając się nieodłącznym elementem klasycznego męskiego stroju wyjściowego. Można łączyć je z wyjątkowo eleganckimi garniturami i marynarkami, można również sięgać po nie, gdy szukamy efektownej dekoracji do modnej marynarki typu sportowego. Możliwych stylizacji z wykorzystaniem poszetek jest całe mnóstwo i z każdym miesiącem pojawiają się kolejne. Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości tego typu, wyjątkowo subtelne ozdobniki klasycznego stroju męskiego, dorównają popularnością krawatom, a z pewnością wyprzedzą pod tym względem muszki męskie, do których większość mężczyzn jakoś nie potrafi się przekonać.

Jaka poszetka na prezent?

Wybór tego typu asortymentu z każdym miesiącem staje się większy, a to za sprawą popularyzacji samej poszetki, która stała się synonimem dobrego stylu i wysublimowanego gustu eleganckiego mężczyzny. Jeśli chcesz kupić tego typu przedmiot swojemu mężczyźnie, ojcu czy bratu, możesz wybierać pomiędzy poszetkami wykonanymi z lnu, jedwabiu, wełny lub bawełny. Ten pierwszy rodzaj chustek jest najbardziej popularny, można powiedzieć najmniej kontrowersyjny. Zwykle są to bowiem dekoracje w kolorze białym, o delikatnej, zwiewnej strukturze, co wynika z naturalnej charakterystyki tkaniny, jaką jest len. Wadą tego typu chustek jest ich duża podatność na gniecenie, zatem po jednorazowym użyciu, nawet jeśli chustka jest wciąż nieskazitelnie czysta, z pewnością i tak będzie wymagała ponownego prasowania. Drugi popularny rodzaj poszetek to chustki jedwabne. W tym przypadku wybór kolorystyki jest znacznie większy. Poza tym możemy zdecydować się na zakup poszetki z wzorem, z naniesionymi na jej powierzchni różnego rodzaju grafikami, grochami, liniami czy kratą. Chustki jedwabne są dosyć śliskie, dlatego używając tego typu dekoracji zwykle trzeba wspomóc się dodatkową wełnianą wkładką. Tańszym odpowiednikiem poszetek jedwabnych i lnianych są poszetki wykonane z bawełny. Możesz również sięgnąć po chustki wełniane, które dobrze komponują się z cięższymi marynarkami typu sportowego.

Do czego nosić poszetkę?

Znając mężczyznę, któremu zamierzasz sprezentować tego typu przedmiot, z pewnością wiesz, z jakiego rodzaju marynarek ów mężczyzna najchętniej korzysta. W zależności od wybranego przez Ciebie materiału, z jakiego wykonano poszetkę i jej koloru, można wnioskować, do jakiego rodzaju marynarki będzie ona pasowała. Standardowo przyjmuje się, że białe poszetki najlepiej komponują się z ciemnymi marynarkami o klasycznym kroju lub marynarkami zwężanymi typu slim. Poszetki kolorowe, w kratę lub z wzorem, lepiej pasować będą do marynarek w jaśniejszych kolorach, także do marynarek typu sportowego. Po tego typu poszetki chętniej sięgają mężczyźni, którzy ubierają się w nieszablonowy, bardziej ekstrawagancki sposób. Jeśli wiesz, że mężczyzna, któremu chcesz wręczyć tego typu upominek jest raczej konserwatystą, zdecydowanie lepiej podarować mu najbardziej uniwersalną, lnianą poszetkę w kolorze białym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *