Piękne i gładkie pachy nowoczesnej kobiety – jak osiągnąć oczekiwany efekt?

To, że włoski pod pachami są już dawno passe, nie trzeba nikomu mówić. Jednak, której z nas nie męczy regularne golenie maszynką czy bolesne depilacje woskiem lub depilatorem. Ile razy zapomniałyśmy o tym zabiegu i założyłyśmy koszulkę odsłaniająca nasze nie do końca estetyczne owłosione pachy? Jeśli zdarzyło ci się to nie raz, może warto zastanowić się nad depilacją laserową.

Depilacja laserowa – jak działa?

Proces fotodepilacji np. urządzeniem Light Sheer, złożony jest z kilku etapów. Pierwszym z nich jest pochłonięcie przez melaninę (barwnik włosa) odpowiedniej ilości światła pochodzącego z wiązki lasera. Następnie dochodzi do rozproszenia uzyskanego ciepła na otaczające tkanki (zjawisko selektywnej fototermolizy). Ciepło uszkadza mieszek włosowy oraz komórki odpowiedzialne za wzrost i odnowę włosa. Laser uszkadza tylko te włosy, które przechodzą fazę wzrostu oraz zawierają właściwą ilość melaniny.

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją, podczas której kosmetolog ocenia stan skóry i włosów oraz ich typ. Na podstawie tych danych, zostają dobrane parametry lasera. Przed zabiegiem zostaje przeprowadzona depilacja testowa na niewielkim fragmencie skóry. Jeśli wypadnie korzystnie, można przystąpić do właściwego zabiegu. Depilacja pach nie jest długim procesem, zwykle trwa ok. 20 minut. Kosmetolog naświetla te partie ciała małą wiązką światła. Zabieg zwykle bywa bezbolesny, jednak niektóre osoby mogą odczuwać lekki dyskomfort, w postaci szczypania, swędzenia lub kłucia. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta, jednak ten stan nie trwa długo, zwykle przechodzi po paru godzinach. Istotne jest by w tym czasie nie drażnić skóry – nie trzeć, nie stosować dezodorantów, a do mycia używać delikatnych żeli bez mydła. Przez dwa tygodnie nie wolno się również opalać, ani stosować złuszczających kosmetyków.

By pozbyć się włosków na stałe, zabiegi należy powtarzać, zwykle wystarczy 3-5 sesji.

Depilację laserową można wykonać w sieci salonów Laser DeLux – znajdują się one w 16 miastach Polski. Zabiegi wykonywane są tam najnowocześniejszym sprzętem firmy LUMENIS – laserem LIGHT SHEER i LIGHT SHEER DUET, który posiada dwie głowice – małą o wymiarach 9mm x 9mm oraz dużą 22mm x 35mm. Mniejsza głowica idealnie nadaje się do depilacji niewielkich i trudno dostępnych partii ciała, większa pozwala na szybkie usuwanie owłosienia z dużych fragmentów, takich jak plecy czy nogi. Dzięki takiej technologii depilacja przebiega 3x szybciej, jest także bardziej precyzyjna i skuteczna. Jeśli jesteś zainteresowana ofertą salonu lub jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, zobacz artykuł: „Depilacja pach – maszynka czy laser?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *