Macie już za sobą łzy i pytanie "dlaczego właśnie my nie możemy mieć dziecka?". Teraz trzeba otrząsnąć się ze stresu i działać – zacząć leczenie.

Niepłodność jest chorobą uznaną przez Światową Organizację Zdrowia. Nie jest karą ani przeznaczeniem, możną ją leczyć. I nie należy z tym zwlekać, bo im kobieta jest starsza, tym szanse na macierzyństwo są mniejsze.

Niestety Polska jest jednym z nielicznych krajów, a jedynym wśród nowo przyjętych do Unii Europejskiej, w których koszt leczenia niepłodności prawie w całości spada na barki rodziców (problem dotyczy ok. 1,5 mln kobiet oraz ich mężów i rodzin). Refundowane są tylko niektóre leki, zaś cena in vitro, czyli zapłodnienia pozaustrojowego, jest już wyłącznie problemem pary starającej się o dziecko.

Leczenie można podjąć albo w klinice akademii medycznej, albo w prywatnym ośrodku. Zanim wybierzecie odpowiednie miejsce, porozmawiajcie z lekarzami, sprawdźcie, co o tym miejscu mówią internauci na stronach Stowarzyszenia "Nasz Bocian". I korzystajcie z naszego, zweryfikowanego u specjalistów przewodnika. Jest on szczególnie cenny w sytuacji, gdy polskie ośrodki przeprowadzające in vitro nie muszą zdobywać akredytacji i gdy nie ma narodowego rejestru tego typu technik, co jest obowiązkowe w innych krajach.

Należy też najzwyczajniej "zmierzyć siły na zamiary". Odpowiedzieć sobie na pytanie: u kogo będziemy się leczyć, na jaki wydatek nas stać? Czy możemy liczyć na ewentualną pomoc finansową rodziny? Czy chcemy zaciągać kredyt na leczenie? A ponieważ niepłodność wiąże się z ogromnymi emocjami, trzeba przed podjęciem leczenia spokojnie zastanowić się nad wszystkimi jego aspektami.Wymarzone dziecko. Mamy nadzieję, że pomożemy wam w spełnieniu marzeń.

Źródło: nieplodnosc.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *