Jak przygotować się na wakacyjny wyjazd?

Lato mamy już w pełni. To idealny czas na odpoczynek, relaks i spędzenie czasu całą rodziną, na który rzadko mamy okazję w ciągu całego roku. Nieustanne zabieganie: praca, dom, dzieci w szkole i zajęcia pozalekcyjne. To wszystko sprawia, że jesteśmy zbyt zmęczeni na wspólne aktywności. Wakacje pozwalają nam odreagować. 

Nasz piękny kraj daje nam możliwości różnorodnych kierunków podróży – od pięknych, morskich widoków, po zniewalające górskie krajobrazy. Niestety pogoda nie zawsze nam dopisuje i czasem trzeba zrezygnować z wygodnych sandałów lub klapek. Piesze wędrówki bardzo często wiążą się z koniecznością zadbania o nasze nogi i stopy. Dziś pokażemy Wam jak zadbać o stopy latem podczas wielogodzinnych, pieszych wypadów.

Nadmorskie aktywności w niepogodę

Szum morza i uspokajający dźwięk fal obijających się o brzeg plaży często są naszym wyobrażeniem o doskonałym relaksie. Większość z nas uwielbia godziny spędzone na plaży i kąpanie się w morzu. Co jednak, kiedy kapryśna, nadmorska pogoda spłata nam figla w postaci chłodu lub deszczu?

Na szczęście Bałtyk oferuje nam wiele możliwości poza plażowaniem. Spacery lasem do okolicznych miejscowości wypoczynkowych, rowerowe wycieczki całą rodziną czy kilometry spacerów brzegiem plaży. W takich sytuacjach lepiej odpuścić sobie bose stopy i delikatne sandałki. Pakując się na nadmorski wyjazd, pamiętaj by całej rodzinie zapakować dodatkowe pary pełnych butów i zapas skarpetek.

W odróżnieniu od gór, skarpetki wybierane do wycieczek nad morzem, mogą być zdecydowanie cieńsze i lżejsze. Gdy pogoda nie dopisze i zdecydujesz się na rowerową przejażdżkę, zadbaj by do sportowych butów dobrać przewiewne skarpetki sportowe. Doskonałą propozycją dla dzieci będą te kolorowe – uroczo podkreślą każdy wakacyjny look. Wieczorny chłód będzie idealną okazją byś założyła te nowe, piękne baleriny. Pamiętaj jednak o swoim komforcie. Skarpetki damskie z rodzaju stopek sprawią, że będą one niewidoczne, a zarazem ochronią Twoje stopy przed przykrymi otarciami.

skarpetki

Wygodne górskie wędrówki 

Bez względu na to czy jedziesz w wysokie Tatry, czy łagodne Sudety, odpowiednie przygotowanie ubrań na górskie wycieczki pozwoli Ci zminimalizować niebezpieczeństwo bolesnych otarć.

Skarpetki damskie oraz męskie powinny być na tyle wytrzymałe, by w razie upadku lub poślizgnięcia się materiał skarpetek się nie przedarł. Co więcej, skarpetki powinny idealnie przylegać i mieć wysokość za kostkę. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko urazów i ochronisz kostki. Większość dzieci ma mniejszą koordynację ruchową niż dorośli. Dla synka i córki wybierz takie skarpetki, które nie będą ograniczały ich ruchów, a jednocześnie dobrze utrzymają stopę w bucie. Dziecięce stópki mogą szybciej się przegrzewać – bardzo ważne jest, by skarpetki dziecięce były maksymalnie przewiewne. Z takim przygotowaniem – żadne górskie wejście nie będzie Wam straszne.

Pakując się na rodzinny wyjazd zawsze pamiętaj o każdej ewentualności. Zadbanie o szczegóły pozwoli Wam wykorzystać zaplanowane wakacje nawet podczas nieprzewidzianej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *