Rodzinne wyjazdy na narty – jak się do nich przygotować?

Rodzinne wyjazdy na narty to zabawne, integrujące doświadczenie. Wspólne pokonywanie śnieżnych gór, cieszenie się spektakularnymi widokami podczas korzystania z wyciągów krzesełkowych i rozgrzewanie się w górskiej gospodzie z gorącą czekoladą to część tego doświadczenia.

I nie zapominajmy o przyjaznych dla rodzin zajęciach z nauki jazdy na nartach – przytulnym sposobie na spędzenie dnia na stoku i podzielenie się przygodą z nartami z najbliższymi!

Jak zaplanować rodzinne wakacje na nartach po raz pierwszy?

Dzięki lżejszemu sprzętowi do jazdy na nartach i desce snowboardowej oraz nowym metodom nauki, nie ma lepszego czasu na zarezerwowanie rodzinnego urlopu narciarskiego niż teraz! Uczenie dzieci jazdy na nartach, gdy mają cztery lub pięć lat, sprawi, że ten zimowy sport stanie się niczym ich druga natura.

Ośrodki dla początkujących

Mimo, iż większość ośrodków ma do zaproponowania specjalny obszar dla początkujących, niektóre są bardziej sprzyjające dla rodzin z dziećmi niż inne. Małe, swojskie kurorty, takie jak Apartamenty La Casa Al Noce to miejsca, gdzie nigdy nie brakuje śniegu i rodzinnej, gościnnej atmosfery. Znajdziesz tam też wiele udogodnień i zabawne zajęcia dzięki którym dziecko szybciej nauczy się jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Sprzęt narciarski

Wynajmij, nie kupuj – jeszcze. Sprzęt narciarski nie jest tani, więc warto wynająć:

  • narty,
  • buty,
  • kijki,
  • kaski.

Przynajmniej dopóki Twoja rodzina nie będzie planować jeździć na nartach regularnie. Możesz wypożyczyć sprzęt z lokalnego sklepu sportowego lub poczekać, aż dotrzesz do górskiego kurortu. Co więcej, jest też usługa, która oferuje wynajem bezpośrednio do hotelu lub domu wypoczynkowego. Zwracaj uwagę na jakość sprzętu i dobre dopasowanie. To ważny aspekt rodzinnego i bezpiecznego urlopu narciarskiego.

Lekcje

Najlepszym sposobem nauki jazdy na nartach są profesjonalne lekcje. Lekcje grupowe są tańsze, ale jeśli możesz sobie pozwolić na indywidualne, zapewne Ty i Twoje dzieci szybciej nauczycie się jazdy z prywatnym instruktorem.

Wiele ośrodków oferuje świetne pakiety dla początkujących, gdzie w cenie zyskuje się już wynajem sprzęty, wejścia na stoki, jak i same lekcje.

Odzież

Noszenie typowych narciarski ubrań nie jest koniecznością, ale odpowiedni strój tego typu zapewni Twojej rodzinie ciepło i wygodę. Ubierzcie się warstwowo, dobrze jest mieć na sobie:

  • termiczną bieliznę,
  • spodnie narciarskie,
  • koszulę narciarską,
  • kurtkę.

Załóż tylko jedną parę lekkich skarpet narciarskich, ale weź ze sobą jedną lub dwie do ewentualnej zmiany. Kapelusze, rękawiczki i ocieplacze na szyję (nie szaliki, które mogą zaplątać się w wyciąg krzesełkowy) są niezbędnymi akcesoriami.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *