Rossmann – sklep dla całej Rodziny

Są takie sklepy, w których można zrobić zakupy dla całej rodziny – począwszy od najmłodszego członka rodziny po seniora. Doskonałym Przykładem tego typu sklepu jest znana chyba każdemu marka Rossmann. Jest to jedna z największych w Europie sieć drogerii, którą założył w roku 1972 Dirk Rossmann. Założyciel firmy pochodzi z niemieckiej rodziny przedsiębiorców z Hanoweru. Handlu uczył się od najmłodszych lat od swoich rodziców, którzy prowadzili aptekę i drogerię, dziadek przyszłego przedsiębiorcy również zajmował się handlem prowadząc sklep z futrami.

Liczby mówią o Rossmannie.

Pierwszy sklep Rossmann powstał na terenie byłej NRD w miejscowości Sonderhausen był to rok 1990. Już po dwóch latach działalności takich sklepów było 100. Pierwsza drogeria tej marki powstała w Polsce w 1993 roku w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej. Obecnie w Polsce jest ponad 1000 drogerii Rossmann. Codziennie około 700 tysięcy klientów robi zakupy w sklepach tej marki. Jeśli chodzi o rynek chemiczno-drogeryjny to udział firmy wynosi ponad 25 procent. W sklepach w pracuje około 16,5 tysiąca pracowników, a wartość inwestycji w Polsce od 1993 roku to niebagatelna suma 1 550 000 000 PLN. W drogeriach dostępnych jest 16 tysięcy produktów, z czego dwa tysiące to artykuły marek własnych, których jest 35. Co roku pojawia się około pięć tysięcy nowych produktów.

Jedną z głównych zasad panujących w firmie jest praca dla klienta tak, aby jak najlepiej sprostać potrzebom i oczekiwaniom klientów. Czym przyciąga Rossmann? Jest to sklep, który wielu osobom kojarzy się z atrakcyjnymi promocjami, oraz specjalnymi programami zniżkowymi dla klientów. Przykładem takich działań na rzecz klientów jest program dla rodziców i maluszka – Rossnę! Korzystanie z programu to możliwość otrzymania atrakcyjnych zniżek na artykuły dla najmłodszych. Większość z klientów odwiedzających sklepy tej marki kojarzy zapewne kolorową gazetę „Skarb”, która jest prezentem dla klientów sklepu. Można w niej poczytać o wielu interesujących rzeczach z takich działach jak: Uroda, Styl Życia, Kultura, Moda, Dom, Sport, Kuchnia, Rodzina. Jest to ciekawy magazyn dla każdego. Dodatkowo dla klientów sklepu publikowane są, co tydzień obszerne Rossmann gazetki promocyjne. Są one dostępne na miejscu w drogeriach, jak również za pośrednictwem strony internetowej http://www.gazetkonosz.pl/rossmann/. Oferty Rossmanna dedykowane dla całych rodzin są bardzo atrakcyjne, warto skorzystać z możliwości otrzymywania gazetki promocyjnej bezpośrednio na swój adres e mailowy tak, aby nie przeoczyć żadnej interesującej promocji. Od niedawna można zapisać się do Klubu Rossmanna. Co daje uczestnictwo w Klubie? Jest to przede wszystkim możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów i realne oszczędności w zakupach dla rodziny, na przykład takie jak duża zniżka przy wydruku odbitek fotograficznych.

Rossmann z myślą o rodzinie.

Firma realizuje szereg działań, która ma znaczenia dla całego społeczeństwa. Działania firmy nie skupiają się tylko na tym, co teraz, ale sięgają daleko w przyszłość poprzez różnego typu przedsięwzięcia społeczne.  W sklepach, magazynach, oraz podczas transportu stosowane są ekologiczne rozwiązania. Firma jest jedną z tych, które podpisały „Deklarację Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju”. Od wielu lat firma wspiera osoby potrzebujące, przykładem są takie akcje jak pomoc ofiarom tsunami w Japonii, trzęsienia ziemi w Nepalu przy współpracy z Polską Akcją Humanitarną, współpraca z Fundacją TVN „Nie jesteś sam”, dystrybucja kalendarzu Dżentelmeni, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci potrzebujących pomocy. Pierwszy sklep Rossmann powstał w Łodzi, firma wspiera wiele akcji non profit mających swoje miejsce na terenie tego miasta, takich jak:

– piknik w łódzkim ogrodzie zoologicznym – Rossmann Dzieciom (w tym dniu wszystkie dzieci mogą wejść na teren ogrodu zoologicznego za darmo)

– bieg ulicą Piotrkowską na dystansie dziesięciu kilometrów – Rossmann Run (udział w biegu mogą brać wszystkie chętne osoby, bez względu na wiek i płeć)

Wśród innych działań na rzecz innych osób można jeszcze wymienić takie jak skierowana do rodziców i dzieci uczęszczających do klas pierwszych – Akademia Higieny, w ramach tej akcji Rossmann przekazał do szkół podstawowych niezbędniki higieniczne, oraz tornistry z wyprawką szkolną. Co roku liczne fundacje, stowarzyszenia, szkoły, domy dziecka, domy pomocy społecznej otrzymują pomoc, kwota, którą corocznie przekazywana jest na cele charytatywne liczona jest w milionach złotych. Wśród pracowników firmy również są osoby, które pracują w ramach wolontariatu, dla nich powstał specjalny program „Sprawa Taka…”.

Jest także społeczność na Facebooku – PozytywnieZakreceniwRossmannie.

Sieć drogerii Rossmann to sklepy gdzie zakupy może zrobić cała rodzina. Tam można kupić wiele kosmetyków i innych artykułów chemicznych, oraz drogeryjnych w jednym miejscu. Wśród osób, które wypowiadają się na temat zakupów w Rossmanie najczęściej pojawiają się opinie, że jest to sklep bardzo dobrze zaopatrzony z dużym wyborem marek. Nie bez znaczenia jest fakt, że można tam zakupić artykuły w różnych przedziałach cenowych, na każdą kieszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *