• Zabawa w dobieranego

Zrób pośrodku przedziałek od czoła po kark i rozczesz włosy na boki. Zbierz je w dwa pasma. Każde z nich, od skroni, zapleć w dobierany warkocz. Oba warkocze spleć razem z tyłu głowy, zwiąż gumką i podepnij wsuwkami.

  • Ozdobne pierścionki

W wilgotne pasma wetrzyj żel. Zrób ukośny przedziałek, dzielący włosy na dwie części. Zaczynając od środka głowy, wybieraj szerokie pasma. Zakręcaj włosy na palcu, tworząc pierścionki. Przypnij je wsuwkami lub szpilkami. Potem każdy pierścionek polakieruj.

  • Zakręcony kucyk

W umyte włosy wczesz piankę podkreślającą skręty i loki. Zaczesz wszystkie pasma do tyłu i zwiąż w kucyk. Końce wysusz, modelując je na niezbyt grubej, okrągłej szczotce, a następnie delikatnie podtapiruj. Dla utrwalenia możesz dodatkowo wgnieść w kosmyki nieco pianki.

  • Oryginalny koński ogon

We włosy wgnieć piankę do modelowania. Prostymi przedziałkami oddziel szerokie pasmo pośrodku głowy (od grzywki do czubka). Zapleć je w dość luźny dobierany warkocz. Pozostałe pasma zwiąż gumką w koński ogon wysoko z tyłu głowy. Końcem warkocza obwiąż nasadę kucyka, który następnie mocno skręć i przypnij na karku spinkami.

  • Przeplatany koszyczek

W lekko wilgotne włosy wetrzyj trochę wosku i zaczesz je wszystkie do tyłu. Najpierw oddziel dwa pasma znad uszu i mocno je skręć, potem przepleć jedno drugim. Końce kosmyków ukryj pod niżej robionym splotem. Oddzielaj kolejno po dwa pasma i skręcaj je ze sobą, aż do momentu, gdy połączysz wszystkie kosmyki. Pozostałe na końcu pasemko podwiń, ukrywając je pod splotem. Przypnij je szpilką do włosów. Tak ułożoną fryzurę spryskaj mocnym lakierem.

  • Kosmetyki, które mogą się przydać

Jeśli chcesz, aby zrobione przez ciebie upięcia przetrwały cały dzień, spryskuj je mocnym lakierem. Przed ułożeniem fryzury dobrze jest również wetrzeć we włosy nieco żelu, wosku lub gumy, które ułatwią tworzenie na głowie najbardziej wymyślnych splotów.

Mocno nabłyszczający lakier Brilliant Look, z serii Taft XLooks. Schwarzkopf&Henkel, 14 zł/250 ml.
Wosk Nutri-Sculpt. Kérastase, 85 zł/50 ml (w salonach fryzjerskich).

Źródło: Claudia nr 8/2005

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *