Stolica Katalonii – miejsce przyjazne dla całej rodziny

Jeśli zastanawiasz się na rodzinnymi wakacjami i chciałbyś równocześnie zobaczyć wiele ciekawych miejsc, a przy okazji zażyć naprawdę gorącego słońca, wówczas pomyśl o słonecznej Barcelonie. Stolica Katalonii to miasto, które gości co roku miliony turystów, zarówno indywidualnych, jak i zorganizowanych. W tym drugim przypadku wyprawa kosztuje znacznie drożej, jest jednak prosty sposób, aby wszystko zorganizować samemu – od metody transportu zaczynając.

Loty Barcelona – taniej, niż myślisz!

Ponieważ Katalonia leży w Europie, możesz zabrać najbliższych do auta i w drogę. Po ok. 30 godzinach będziecie na miejscu. To mało zachęcająca perspektywa, prawda? Ponadto trzeba się liczyć z wydatkami na paliwo, opłaty za autostrady i inne wydatki podróżne. Przez to podróży może się po prostu odechcieć. Inna sprawa, jeśli masz możliwość dostać się na miejsce w trzy godziny, bez kosztów paliwa i opłat po drodze. W jaki sposób to możliwe? Po prostu poleć na miejsce samolotem – loty Barcelona odbywają się z kraju codziennie. A ile kosztują? Możesz to sprawdzić dzięki serwisowi FRU.pl, który gromadzi wszystkie oferty przewoźników na jednej stronie i pozwala je wygodnie przeglądać. Dzięki temu możesz się dowiedzieć, że bilety lotnicze Barcelona – Warszawa to wydatek 160 – 180 PLN za osobą dorosłą – a w przypadku dzieci można liczyć na zniżkę zależną od wieku dziecka. Koszt takiej wyprawy zamknie się poniżej 500 PLN za całą rodzinę – i chodzi tu o lot tam i z powrotem. Na stronie wspomnianego serwisu możesz od razu zakupić bilety lotnicze Barcelona. Połączenia są bezpośrednie, a czas lotu wynosi maksymalnie trzy godziny – z tym nie może równać się żaden samochód czy autokar! Poza tym dla dzieci lot będzie z pewnością dodatkową atrakcją przed samym zwiedzaniem miasta!

stolica-katalonii-miejsce-przyjazne-dla-calej-rodziny

Skąd lecieć do Barcelony?

Do Hiszpanii dostać się można z niemal każdego Polskiego lotniska, a loty Barcelona odbywają z Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Poznania czy Katowic. Jeśli nie mieszkasz w którymś z tych miast, z pewnością jedno jest w Twoim rejonie, co pozwala na wylot z najbliższego Ci miejsca.

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Miasto rozsławiła wspaniała architektura – dzięki której jest to jedno z najpiękniejszych miast świata, mające cały szereg budowli wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sagrada Familia czyli Kościół Świętej Rodziny, Park Guell i inne miejsca to cel wędrówki wielu turystów z całego świata. Dokładniejsze porady, co trzeba i warto zobaczyć na miejscu, znajdziesz na licznych stronach i blogach poświęconych turystyce. A ponieważ lecisz tam indywidualnie, możesz zaplanować dowolnie listę miejsc, które będziesz odwiedzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *