Jest kilka sposobów, aby tanio kupić wybrany samochód. Producenci oraz banki ostro rywalizują, przygotowując różne opcje finansowania nowego lub używanego auta – np. kredyt samochodowy lub leasing. Sprawdź, jak kupić samochód, nie wydając fortuny.

model car with silver chain over a lot of dollar bills on old wood background. space for your text

Planujesz kupić nowy pojazd prosto spod igły? A może używane auto od dealera lub sprowadzone z zagranicy? Niezależnie od wyboru, na pewno chcesz zaoszczędzić. Podpowiadamy, jakie korzyści mają różne rozwiązania – np. kredyt samochodowy, auto sprowadzone czy testowe odkupione od dealera. Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup.

Samochód używany

Jeśli nie planujesz zakupu nowego auta ze względu na jego wysoką cenę, warto sprawdzić ofertę samochodów używanych. Zalet jest znacznie więcej – zyskujesz dodatkowe wyposażenie, duży wybór aut w danym przedziale cenowym, a także mniej zapłacisz za ubezpieczenie i ew. serwis.

Pamiętaj też, że w najnowszych modelach dopiero testowane są różne innowacyjne rozwiązania, które nie zawsze okazują się dobre. Decydując się na auto używane, wiesz więcej o plusach i minusach danego samochodu.

Sprowadzony z zagranicy

Bardzo popularną praktyką jest też sprowadzanie samochodów z zagranicy, np. Niemiec, Hiszpanii, Austrii czy Francji. Kupujący dzielą się zwykle na dwie grupy – zwolenników i krytyków takich aut.

Nigdy nie masz pewności, czy auto nie było uszkodzone, czy licznik wskazuje prawidłowy przebieg, ile elementów wnętrza zamieniono na nowe itd. Warto skorzystać z tej opcji, jeśli sam znasz się na motoryzacji lub masz zaufanie do danej firmy.

Wyprzedaż rocznika

Jeśli boisz się wziąć kredyt samochodowy, ale też kupić auto sprowadzone, weź pod uwagę modele z wyprzedaży rocznika. To świetny sposób, aby zaoszczędzić bez wyrzeczeń! Otrzymujesz nowe i pełnowartościowe auto, a w kieszeni może zostać nawet kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Liczne firmy kuszą też bonusami, np. opcjonalnym wyposażeniem w cenie. Warto jednak wybrać się do dealera na początku wyprzedaży, gdyż z biegiem czasu maleje wybór modeli.

Egzemplarz testowy od dealera

Jeśli szukasz sprawdzonego samochodu, zazwyczaj bogato wyposażonego, wybierz się do dealera. Nie po to jednak, aby skonfigurować auto marzeń, ale sprawdzić, jakie modele ma obecnie w swojej flocie. Egzemplarz testowy to auto zazwyczaj o świetnym designie, dobrym wyposażeniu i silniku.

W końcu to właśnie on ma przekonać potencjalnych klientów do zakupu. Ponadto kupując takie auto, masz pewność, że jest na bieżąco serwisowane w autoryzowanym punkcie. Testowy model można kupić nawet do 20% taniej! Gdzie jest haczyk? Warto sprawdzić stan silnika, gdyż podczas jazdy próbnej jeździmy dynamicznie, aby poznać możliwości danego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *