Zalecenia WHO dotyczące zmiany tłuszczów z nasyconych na nienasycone wynikają z prowadzonych badań, które wskazują, że dzięki takiej zmianie możliwe jest obniżenie poziomu cholesterolu, będącego zarazem czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego.

Odpowiedni poziom cholesterolu w organizmie jest niezwykle ważny. Nawet małe zmiany w poziomie cholesterolu mogą mieć duże znaczenie dla zachowania zdrowego serca – mówi prof. Marek Naruszewicz, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Badań nad Miażdżycą.

Dowody naukowe wskazują, że obniżenie poziomu cholesterolu możliwe jest dzięki prostej zmianie zwyczajów żywieniowych społeczeństwa. Wystarczy zamienić masło na margarynę zawierającą tłuszcze wielonienasycone oraz sterole roślinne takie jakie posiada np. Flora pro.activ.

Jeśli 40 – latek zredukuje poziom cholesterolu o 10 %, to tym samym ma szansę zredukować ryzyko zawału serca o 50% – mówi prof. Marek Naruszewicz powołując się na British Medical Journal (1994).*1

W Polsce i na świecie trwa wiele akcji edukujących społeczeństwo w zakresie korzyści wynikających ze zmiany nawyków żywieniowych, jednak wiele pozostaje jeszcze do zrobienia w tej dziedzinie. Aby utrzymać zdrowe serce należy pamiętać przede wszystkim o prostym, a zarazem potwierdzonym przez badania przesłaniu:

  • Tłuszcze nasycone, znajdujące się w maśle, mięsie czerwonym jak również potrawach smażonych źle wpływają na poziom cholesterolu, a tym samym na Twoje zdrowie.
  • Zamieniając masło na margarynę zawierającą tłuszcze wielonienasycone, jak również włączając na stałe tłuste ryby oraz oleje roślinne w swoją dietę, masz wpływ na zdrowie Twojego serca. Dołączając do tego regularną aktywność fizyczną, rezygnując z palenia tytoniu oraz ograniczając ilość spożywanego alkoholu jesteś na najlepszej drodze aby zapobiec wystąpieniu zawału serca.

Margaryna Flora jest bogatym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które pomagają zredukować ryzyko zachorowań na choroby układu serowo-naczyniowego.

Flora pro.activ wzbogacona sterolami roślinnymi jest zalecana osobom będącym w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego. Jak udowodniono klinicznie, regularne stosowanie margaryny wzbogaconej sterolami roślinnymi przez ok. 3 tygodnie pomaga skutecznie obniżyć poziom "złego” cholesterolu LDL o ok. 15 %.

Flora i Flora pro.activ jako jedyne w Polsce są partnerem WHF – Światowej Federacji Serca.

*1 Law MR, Wald NJ, Thompson SG. British Medical Journal (1994) 308: 367-373

Źródło: inf.prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *