Amerykańskie Stowarzyszenie ds.Serca oraz rząd amerykański od lat promują tezę o zwalczaniu nadciśnienia poprzez stosowną dietę, a nie z pomocą leków.

Obecnie naukowcy stwierdzili, że bogata w minerały dieta pomaga organizmowi w pozbywaniu się nadmiaru soli – tak, jak środki moczopędne.

Dr Genjiro Kimura z the Nagoya City University Graduate School of Medical Sciences w Japonii stwierdził, że dieta ta może nawet zapobiegać rozwojowi nadciśnienia. W USA po 50-tym roku życia ludzie mają 90% szans na rozwój u nich nadciśnienia – coś, czego nie zauważy się w krajach mniej rozwiniętych.

W artykule, zamieszczonym w czasopiśmie Circulation Kimura i jego zespół podali szczegóły przeprowadzonego przez nich badania.

Przeanalizowano dane 375 dorosłyvh dorosłych normalnym bądź podwyższonym poziomem ciśnienia. Uczestnicy badania stosowali albo dietę bogatą w owoce, warzywa i mmineraly, ablbo też bardziej tradycyjną. Po 90 dniach naukowacy zbadali próbki krwi i moczu w celu porownania poziomów soli.

Narodowy Instytut ds.Serca, Płuc oraz Krwi rekomenduje skorzystanie przez chorych z diety jeszcze przed uciekaniem się do środków farmakologicznych.

Autor: Circulation Kimura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *