Okolice intymne wymagają szczególnej pielęgnacji. W trosce o nie, warto wybierać produkty najwyższej jakości.

fotolia_115884875_subscription_monthly_m

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Kobieta, która chociaż raz zmagała się z infekcją dróg rodnych wie jak bardzo potrafią być uciążliwe tego rodzaju przypadłości. Swędzenie, pieczenie, podrażniona skóra… Najczęściej kończy się na lekach przeciwgrzybiczych lub antybiotykach, które dodatkowo mają negatywny wpływ na przewód pokarmowy. Co więcej, infekcje okolic intymnych często wywołują zakażenia dróg moczowych co jest dodatkowym utrudnieniem i wydłuża leczenie. Dlatego zdecydowanie lepiej jest zapobiegać wszelkim infekcjom, niż być zmuszoną do leczenia farmakologicznego. Tym bardziej, że dbałość o okolice intymne jest bardzo prosta.

Bądź pod kontrolą ginekologa

Przede wszystkim, należy się regularnie badać. Przynajmniej raz do roku dobrze jest zrobić cytologię i badanie USG – wykażą one nieprawidłowości, cytologia pozwoli ustalić ewentualny stan zapalny. Ginekolog pomoże też dobrać odpowiednią profilaktykę. Do lekarza idziemy z kompletem badań krwi, tak aby pełny był obraz stanu naszego organizmu.

Higiena intymna

W profilaktyce infekcji dróg rodnych, najważniejsza jest codzienna pielęgnacja. Warto podkreślić, że naturalne pH okolic intymnych jest kwaśne. Dlatego z produktów pielęgnujących powinno wykluczać się te o odczynie zasadowym – zaburzają one naturalną równowagę biologiczną i niszczą pozytywną florę bakteryjną. Do potrzeb kobiet dostosowane są emulsje do higieny intymnej takie jak  prOVag®- można ją znaleźć na stronie www.provag.pl. Ma delikatne działanie myjące, nie podrażnia skóry i nie wywołuje alergii. Dodatkowo, metabolity bakterii z rodzaju Lactobacillus zapewniają utrzymanie właściwej flory bakteryjnej pochwy, co zapobiega infekcjom. Z kolei pantenol i alantoina łagodzą wszelkie podrażnienia, przyśpieszają gojenie się naskórka. Zawarta w składzie emulsji gliceryna na długo nawilża. Produkt ten sprawdzi się zarówno w codziennej pielęgnacji, jak i w newralgicznych momentach – podczas miesiączki, infekcji, czy po przebytej chorobie, kiedy szybko trzeba przywrócić równowagę okolic intymnych.

Więcej informacji na temat pielęgnacji i ochrony okolic intymnych znajdziecie na stronie kobiecosc.info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *