Ciekawe pomysły na dekoracje ścian

Remont mieszkania zawsze zaczynamy nie od kupna pięknych i stylowych mebli, a od wyboru dekoracji ścian. Ostatnio ciekawe wzory i kolory tapet wygrywają z tradycyjnymi farbami. Są one bardzo praktyczne oraz estetyczne. Utrzymanie w czystości tapet jest niezwykle proste, a wielość wzorów i motywów zachęca do ich kupna.

Świetnym pomysłem na ozdobienie ścian są również różnego rodzaju wzorniki, czy też wielofunkcyjne tablice.  Zanim jednak zdecydujemy się na  dany rodzaj ozdoby ściennej, warto poznać kilka ich zalet.

10.fototapety

Fototapety ścienne

Ich popularność najbardziej wzrosła w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych. W szarych czasach peerelu stanowiły one bardzo ciekawy wariant kolorystyczny. Obecnie, fototapety naścienne znów zagościły w wielu salonach. Ciekawe motywy, wielość wzorów oraz kolorów może nadać wnętrzu wspaniały i niecodzienny charakter. Fototapety sprawdzą się nie tylko w  nowoczesnych wnętrzach, ale również w klasycznych i tradycyjnych mieszkaniach. Designerzy, którzy zajmują się produkcją fototapet ściennych tworzą specjalne kategorie, które ułatwiają wybór wzoru. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam wybrać wymarzony motyw. Główną zaletą tego rodzaju tapet jest nie tylko ciekawy wzór oraz możliwość aranżacji, ale również trwałość. Fototapety wykonane są z materiałów, które odporne są na różnego rodzaju uszkodzenia.

Fototapety do kuchni

Kuchnia jest szczególnym miejscem w każdym domu, dlatego też wymaga szczególnej dekoracji. Obecnie do kuchni bardzo często wybierane są fototapety. Poza tym, że wspaniale dekorują nasza kuchnię, to jeszcze są bardzo praktyczne, ponieważ zetrzeć z nich można każdą plamę. W kuchniach najczęściej goszczą fototapety ukazujące orzeźwiające limonki lub cytryny, ale również motywy florystyczne lub przepiękne zastawy. Najważniejszą jej zaletą jest jednak to, że w tak łatwym do zabrudzenia miejscu zapewnia nam łatwe utrzymanie czystości. Materiał, z którego wykonane są fototapety do kuchni chroni ściany przed zabrudzeniami oraz zniszczeniem.

Tablice suchościeralne magnetyczne

Świetnym pomysłem na aranżacje ściany są wielofunkcyjne tablice suchościeralne magnetyczne. Są one nie tylko ozdobą, ale również mogą organizować nam czas pracy, czy też przypominać o najważniejszych obowiązkach. Zawieszenie takiej tablicy w pokoju dziecka pomoże w organizacji czasu wolnego, czy zaplanowaniu prac. Jest to również wspaniały sposób komunikacji między domownikami. Kiedy wszyscy są zabiegani, łatwiej jest zostawić ważną informację na tablicy suchościeralnej, którą każdy przeczyta. W taki sposób możemy mieć pewność, że  wiadomość dotrze do wszystkich. Tablice takie mogą również znaleźć się w restauracjach, dzięki czemu menu może być zmieniane na bieżąco. Jest ona również obowiązkowym elementem spotkań biznesowych. Zapisuje się na niej najważniejsze postanowienia lub przedstawia prezentacje.

10.wzorniki-na-sciane

Wzory na ścianę

Wzorniki na ścianę są kolejnym znakomitym pomysłem na udekorowanie wnętrza. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele szablonów, każdy może stworzyć niepowtarzalny styl i wystrój swojego mieszkania. Jest to nowoczesny sposób, na dekorację ścian, ale sprawdza się również świetnie w bardzo tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Jest to również bardzo prosty sposób na ozdobienie mieszkania. Każdy, w indywidualny sposób może wykorzystać dany wzór. Kolor nie stanowi żadnego ograniczenia, ponieważ sami go wybieramy. Ponadto wzory na ścianę można wykorzystać wiele razy. Są one wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, a więc ulubiony wzór powielać można nieskończoną ilość razy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *