W Wielkanoc każdy może stać się artystą!

Zgodnie z tradycją pojawią się słodkie zajączki, żółte kurczaczki, a na parapetach urośnie świeża rzeżucha. Do koszyczka ze specjalnie przygotowaną święconką włożymy przyozdobione pisanki.

Tradycja malowania jajek wielkanocnych liczy około 5 tysięcy lat i dotyczy przede wszystkim narodów słowiańskich. To najważniejsze zajęcie domowników podczas przygotowywania świąt wielkanocnych. Istnieją różne techniki zdobienia jaj w zależności od położenia geograficznego.

W niektórych regionach Polski najbardziej znaną techniką dekorowania jaj jest technika batikowa – wzór nakładany woskiem, a następnie wyodrębniany przy pomocy specjalnych barwników. Nie mniej znanym sposobem dekoracji jest wyskrobywanie na skorupce wzorów ostrym narzędziem.

Prostszym sposobem dekoracji jest farbowanie jajek specjalnymi farbkami, łupinami cebuli lub oklejanie ich wycinkami papieru.

Aby w tym roku pisanki wyglądały bardziej niebanalnie pomalujmy je „po nowemu”, a nawet zmieńmy wielkość malowanych wydmuszek ozdabiając jaja przepiórcze bądź strusie!

Wyjątkowy wygląd pisanki możemy osiągnąć używając farb brokatowych Glitter Liner marki Nerchau. Za sprawą drobinek brokatu zawartych w farbkach nasza pisanka będzie mienić się wieloma intensywnymi kolorami. Dzięki swoistej konsystencji farbki żelowej nakładanie wzoru jest niezwykle proste i wygodne, ponadto specjalne zakończenie tubki sprawia, że malowanie odbywa się bez nadmiernego brudzenia rąk.

Malowanie jajek mogą stać się przyjemnością i wyzwaniem, jeśli będziemy otwarci na nowe pomysły zachowując przy tym staropolski obyczaj.Stań się wielkanocnym artystą już w najbliższe Święta i spraw, aby Twoja pisanka była najpiękniejszą dekoracją stołu.

FARBY BROKATOWE – GLITTER LINER
Farby brokatowe Glitter Liner Nerchau są uniwersalnymi hobbystycznymi farbami akrylowymi na bazie wody, które zapewniają efekt trójwymiarowości i połysku. Nadają się do stosowania na papierze, ceramice, szkle, tkaninach oraz na innych nietypowych powierzchniach.

Cena sugerowana:
Zestaw Glitter Decor, 4 farby Glitter Liner po 28 ml    
(kolory: czerwony, zielony, srebrny, złoty),
cena: 35 zł
Glitter Liner pojedyncza farba 28 ml,
cena: 9 zł

Dostępne w hipermarketach (np. sieć Carrefour) na terenie całej Polski oraz w dobrych sklepach papierniczych oraz na www.creativehobby.pl.
Wyłączny dystrybutor w Polsce: Corex Sp. z o.o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *