Jak wybrać odpowiednie emolienty dla niemowląt?

Nie wszystkie kosmetyki dostępne w aptece są odpowiednie dla delikatnej i wrażliwej niemowlęcej skóry. Dowiedz się, jak wybrać te produkty, które zapewnią właściwe nawilżenie i przywrócą uśmiech na twarzy Twojej pociechy.

Czym się kierować przy wyborze preparatów do pielęgnacji niemowląt?

Po pierwsze odrzuć produkty, które zawierają substancje zapachowe, sztuczne barwniki, konserwanty i parabeny, ponieważ mogą one dodatkowo uczulać. Zwróć także uwagę, czy wybrany przez Ciebie preparat zawiera kompleks kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9 łagodzących stany zapalne i zapobiegające ich nawracaniu.

Dlaczego warto stosować emolienty dla niemowląt?

Skóra niemowląt znacznie różni się od skóry dorosłych. Jest nie tylko cieńsza, ale także dużo bardziej narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i szybsze odparowywanie wody. Emolienty to substancje, które nie działają jedynie powierzchniowo, ale głęboko wnikają w skórę, powodując szybszą regenerację naskórka.

child-1111818_1280

Kiedy stosować emolienty?

U niemowląt i dzieci z Atopowym Zapaleniem Skóry nawet kilka razy w ciągu dnia. Pełną ochronę zapewnią emulsje do mycia, kremy i balsamy stosowane po kąpieli, a także w ciągu dnia, szczególnie wtedy, gdy zauważymy, że świąd staje się dla dziecka wyjątkowo uporczywy. Emolienty dla niemowląt oprócz właściwości nawilżających mają bowiem także działanie przeciwświądowe i przeciwzapalne. Zastosowanie emolientów ogranicza ryzyko zakażenia bakteryjnego, spowodowanego rozdrapywaniem ran i krostek na ciele, a dziecku pomaga się uspokoić i wyciszyć. Regularne stosowanie emolientów powstrzymuje nawroty choroby i pozwala utrzymać skórę w stanie nawilżenia (więcej informacji tutaj).

U niemowląt i dzieci, u których nie stwierdzono Atopowego Zapalenia Skóry emolienty można stosować w zależności od potrzeb i kondycji skóry dziecka przez cały rok, szczególnie latem i zimą, kiedy skóra jest narażona na działanie wysokich lub niskich temperatur, które sprzyjają podrażnieniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *