Jakie wydarzenia finansujemy kredytem gotówkowym?

Polacy chętnie korzystają z oferty banków, zaciągając kredyty konsumpcyjne, w tym gotówkowe. Chociaż częstym powodem korzystania z finansowego wsparcia jest konieczność opłacenia bieżących wydatków, wielu kredytobiorców w ten sposób finansuje wiele wydarzeń, które pojawiają się w ich życiu.

Jak wynika z danych zebranych przez BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w 2016 roku banki udzieliły ponad 7,15 mln kredytów konsumpcyjnych. Łączna pożyczona przez Polaków kwota przekroczyła dużo ponad 78 mld zł.  Duże zainteresowanie kredytem konsumpcyjnym na finanse.rankomat.pl jest bardzo widoczne. Spore grono rodaków każdego dnia składa wnioski kredytowe.

Ślub i wesele na kredyt? To nie nowość

Nawet 25% przyszłych małżonków zapożycza się w celu zorganizowania ślubu oraz wesela. Jest to bardzo ważna uroczystość, która sporo kosztuje – średnio 80 tys. zł. Nic więc dziwnego, że ok. 12% przyszłych par młodych zaciąga kredyty gotówkowego na ten cel.

Komunia także na kredyt

Dawno minęły czasy, gdy przyjęcie komunijne było organizowane w domowym zaciszu. Standardem stał się obiad w restauracji dla sporego grona gości (coraz rzadziej dla najbliższej rodziny). To sporo kosztuje, dlatego i na ten cel Polacy zaciągają kredyt gotówkowy.

Wakacje finansowane kredytem

Coraz więcej Polaków wyjeżdża na wakacje – albo korzystając z oferty biur podróży, albo organizując wyjazd we własnym zakresie. W obu przypadkach trzeba liczyć się z poważnym wydatkiem – średnio to koszt rzędu niemal 3000 zł. Pięcioosobowe rodziny wydają na ten cel nawet ponad 5000 zł. Chociaż 88% Polaków deklaruje, że wakacje finansuje ze zgromadzonych w ciągu roku oszczędności, nie brakuje osób zainteresowanych kredytami bankowymi.

Święta również na kredyt

Organizacja świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy z roku na rok kosztuje coraz więcej. Chociaż do takich wydatków można się przygotować, wielu Polaków korzysta ze wsparcia finansowego – jak nie przed świętami, to tuż po nich (aby „załatać dziurę” w domowym budżecie).

Zanim zaciągniesz kredyt bankowy…

Niezależnie od tego, na jakie wydarzenia potrzebne Ci wsparcie finansowe z banku, zawsze przeprowadzaj porównanie kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl. Zwróć przy tym uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale przede wszystkim uwzględnij wartość RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania), maksymalną kwotę kredytu, okres kredytowania czy kwestie związane z formalnościami (np. konieczność przedstawienia zaświadczenia o dochodach). Dzięki temu sprawdzisz, która oferta jest najkorzystniejsza, a wysokość miesięcznych rat nie będzie stanowiła dużego obciążenia domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *