Połączenie z nieznanego numeru – odbierać, czy nie?

Kiedy zdarzy ci się sytuacja, że dzwoni ktoś, kogo numeru nie znasz, możesz się zastanowić przez chwilę, czy należy odbierać, czy nie. Część osób nie odbiera w ogóle telefonów z nieznanych numerów. Inne zastanawiają się kto dzwonił i szukają informacji, a kiedy taką informację znajdą, starają się oddzwonić. Oczywiście oddzwaniają tylko wtedy, kiedy dany numer okazał się numerem osoby znajomej.

Odbierać nieznane numery, czy nie?

Kiedy nie znamy imienia i nazwiska osoby, która chciała się z nami połączyć na nasz prywatny numer telefonu, to w większości przypadków nie odbieramy i nie oddzwaniamy. Część osób jest otwarta i nie zwraca uwagi na to, kto dzwonił. Po prostu odbiera telefon i chcę dowiedzieć się, o co chodzi. Są też osoby bardziej zamknięte, które w ogóle nie odbierają telefonów nie tylko od numerów zastrzeżonych, ale również od numerów, których po prostu nie mają w książce telefonicznej. Oczywiście są pewne zasady, dotyczące odbierania numerów.

Uwaga na podejrzane numery

Kiedy widzisz, że numer kierunkowy i jest bardzo specyficzny, i nie jest to numer kierunkowy z naszego kraju, to warto się chwilę zastanowić, czy taki numer powinno się odebrać. W większości przypadków zagraniczne połączenia z dziwnych numerów kierunkowych są kierowane z krajów, w którym połączenia są drogie i jednocześnie połączenia te są tak ustalone, że płaci za nie ten, kto odbiera. Jedno z państw afrykańskich ma numer kierunkowy, który rozpoczyna się od 48 i ostatnimi czasy wiele było afer na tym tle, dlatego że ludzie odbierali telefony z tego numeru a numer ten obciążał im rachunki. Sprawdź https://infonumer.pl

Jak się dowiedzieć, kto dzwonił?

Kiedy chcesz być pewny kto dzwonił z nieznanego numeru telefonu i upewnić się, czy warto oddzwonić na ten numer, to należy skorzystać ze strony, która udostępnia informacje o numerach telefonów. Na takich stronach pojawiają się przez cały czas nowe numery. Jeżeli ktoś kupił nowy numer i zarejestrował go, tak jak stanowi prawo, to po jakimś czasie zostanie wciągnięty na listę i pojawi się na stronie. Jego numer będzie można sprawdzić od razu. Jeśli więc nie chcesz odbierać telefonu z podejrzanego numeru, a mimo to chcesz się dowiedzieć kto dzwonił i później zadecydować, czy sam skontaktujesz się z tą osobą, to w takiej sytuacji właśnie taka strona będzie najlepszym rozwiązaniem.

Czy za sprawdzenie numeru się płaci?

Część stron nie wymaga żadnych opłat za sprawdzanie numerów. Na innych płacimy tylko niewielką opłatą przykładowo na jeden miesiąc albo na cały rok sprawdzania kto dzwonił z nieznanego numeru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *