Wyprawka dla niemowlaka – co trzeba kupić?

Przyjście na świat dziecka to ogromne wydarzenie w życiu całej rodziny. Przyszli rodzice muszą przygotować się do nowej roli, w jaką przyjdzie im się wcielić. Wyprawka dla niemowlaka powinna zacząć być kompletowana z lekkim wyprzedzeniem. Lista rzeczy dla noworodka musi być przemyślana, w dodatku rozłożenie wydatków w czasie nie odbije się aż tak bardzo na domowym budżecie. Sprawdź, o czym musisz pamiętać robiąc pierwsze zakupy dla swojego dziecka.

Rozsądek przede wszystkim

To oczywiste, że chcemy zapewnić swoim dzieciom wszystko co najlepsze. Nie możemy jednak popaść w szał zakupów, gdyż cała wyprawka powinna być kompletowana z głową. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na zbędne gadżety, które do niczego nam się nie przydadzą. Dlatego zanim wybierzecie się na zakupy, stwórzcie listę najbardziej potrzebujących rzeczy. Dzięki temu Wasze zakupy z pewnością będą udane, a przy tym zaoszczędzicie trochę grosza.

Rzeczy do karmienia

Jest kilka produktów ułatwiających proces karmienia. To przede wszystkim poduszka w kształcie rogala pozwalająca wygodnie ułożyć dziecko do karmienia piersią. Bez wątpienia przydadzą się także butelki i smoczki (https://www.philips.pl/c-m-mo/butelki-i-smoczki-dla-niemowlat) w razie konieczności wprowadzenia mleka modyfikowanego. Nie obejdzie się też beż kilku śliniaczków, podgrzewacza do butelek i sterylizatora (https://www.philips.pl/c-m-mo/podgrzewacze-i-sterylizatory-do-butelek). Jeśli przyszła mama planuje odciąganie i przechowywanie pokarmu to wypada jej zakupić także laktator. Wielu młodych rodziców decyduje się również na smoczek, który będzie pomagał uspokoić dziecko, jednak jeśli Wy nie będziecie czuć takiej potrzeby to nie musicie go wprowadzać.

Kosmetyki i artykuły higieniczne

Dzieci co prawda nie kąpie się aż tak często, jednak od czasu do czasu zachodzi potrzeba zadbania o ich higienę. Aby przygotować kąpiel przyda Ci się termometr do zbadania temperatury wody, która nie może być zbyt wysoka.  Niezbędne będzie też mydło lub płyn do kąpieli dedykowany dzieciom. Czasami potrzebny będzie krem na odparzenia. Po kąpieli w pierwszej kolejności z pewnością będziesz chciał sięgnąć po miękką szczoteczkę do włosków. Do tego warto kupić nożyczki lub cążki do paznokci, płatki kosmetyczne, patyczki do uszu, proszek do prania przeznaczony dla niemowląt, sól fizjologiczną do przemywania oczu lub czyszczenia noska, a także pieluszki jednorazowe i wielorazowe.

Jeden komentarz

  1. Artykuł bardzo fajny, ale uważam, że do tej listy powinniście dopisać wózek dla dziecka 😉 Jest to oczywisty zakup, ale wiele matek ma problem jaki model kupić co zupełnie nie jest dziwne. Sama długo szukałam z meżem i w koncu udało nam sie kupic wózek Adamex – od razu powiem że polecam 😉 duży, wygodny, nie niszczy się. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *