XVI edycja akcji Żółty Tydzień – Nie ryzykuj! Zaszczep się!

Do 27 października przypada termin podania drugiej i zarazem ostatniej dawki szczepionki przeciwko WZW typu A oraz trzeciej przeciwko WZW typu B. Wszyscy, którzy zaszczepili się szczepionką skojarzoną, uodparniającą jednocześnie na oba typy wirusów, również powinni przyjąć ostatnią – trzecią dawkę. Wizyta w punkcie szczepień to wyśmienita okazja, by od razu zaszczepić się przeciwko grypie. Szczepienia można przyjąć w punktach biorących udział w Żółtym Tygodniu, których adresy znajdują się na stronie www.szczepienia.pl oraz pod numerem infolinii 0 801 109 509.

Należy podkreślić, że jedynie przyjęcie pełnego cyklu szczepień, zapewnia długotrwałą ochronę przed żółtaczką.

Jedna wizyta – kilka szczepionek
Wizyta w punkcie szczepień to idealna okazja do zaszczepienia się przeciwko grypie, która każdego roku wraca jak bumerang i zagraża nam w pracy, szkole, sklepie czy autobusie. Dbając o swoje zdrowie szukamy szybkich i kompleksowych rozwiązań, dlatego dla wielu osób ważna może okazać się informacja, że podczas jednej wizyty u lekarza można zabezpieczyć się przeciwko kilku chorobom.

Do takich rozwiązań od kilku lat zachęca Krajowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (ACIP)1, jak i Komitet Chorób Zakaźnych Amerykańskiej Akademii Pediatrii (APP), na podstawie wielu badań stwierdzają, że większość szczepionek może być bezpiecznie podawana podczas jednej wizyty pacjenta zgłaszającego się na szczepienia, jednakże w różne miejsca ciała i oczywiście w osobnych strzykawkach.

Szczepionki podane w ten sposób zachowują swoją immunogenność. I tak np. w sezonie epidemicznym grypy możemy podczas wizyty zaszczepić pacjenta jednoczasowo szczepionką przeciwko grypie, jak również przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby.

5 argumentów dlaczego warto zaszczepić się przeciwko grypie i wirusowym zapaleniom wątroby jednocześnie:

  • Zmniejsza się ryzyko zachorowania na grypę oraz WZW typu A i typu B,
  • Ogranicza się ryzyko wystąpienia powikłań,
  • Nie ponosimy kosztów leczenia tych chorób,
  • Nie opuszczamy dni w pracy czy szkole z powodu zwolnień lekarskich,
  • Oszczędzamy zdrowie, czas i pieniądze.

Patronami akcji Żółty Tydzień są: Stowarzyszenie Pomocy Ludziom z Uszkodzoną Wątrobą "ŻYCIE PO PRZESZCZEPIE", Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych oraz Polskie Towarzystwo Hepatologiczne. Organizatorem akcji jest GlaxoSmithKline.

Więcej informacji oraz adresy punktów szczepień można znaleźć pod numerem infolinii Wszystko o Szczepieniach 0 801 109 509, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 19.00 oraz w soboty w godz. 10.00 – 15.00 (koszt połączenia – jeden impuls według taryfy operatora). Adresy punktów szczepień znajdują się na stronie www.szczepienia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *