Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy młode polskie małżeństwo poszukiwało dla swojego synka produktów, które spełniłyby ich oczekiwania co do jakości, bezpieczeństwa i nowoczesnego wzornictwa.

Kiedy dwa lata temu Nina i Piotr Dmowscy zostali rodzicami małego, ale za to niezwykle aktywnego chłopca stanęli przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Nagle okazało się, że schody, kuchnia, czy kominek niosą dla małego odkrywcy wiele zagrożeń. Młodzi rodzice ruszyli zatem do sklepów w poszukiwaniu rozwiązań, które pomogłyby im przeistoczyć dom w bezpieczne miejsce do zabawy i rozwoju ich synka. Produkty, które znaleźli nie spełniały jednak ich oczekiwań co do jakości, bezpieczeństwa i nowoczesnego wzornictwa. Dopiero w internecie natknęli się na duńską firmę Baby Dan – od ponad 50 lat specjalizującą się w produkcji zabezpieczeń dla dzieci.

Szybko okazało się, że znajomi Niny i Piotra także mają podobne problemy. Nina i Piotr wpadli na pomysł, aby założyć własną firmę, która sprzedawałyby w Polsce zabezpieczenia Baby Dan. Skontaktowali się z Baby Dan i wkrótce potem zostali wyłącznym dystrybutorem tej firmy w Polsce. Ta współpraca szybko przerodziła się w sukces, którego ukoronowaniem jest rozpoczęcie współpracy z największą siecią sklepów specjalistycznych z artykułami dla dzieci – SMYK.

Obecność produktów Baby Dan w sieci SMYK jest naturalną konsekwencją realizacji filozofii obu firm. Misją Baby Dan jest czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych tak, aby rodzice mieli pewność, że ich dzieci mogą w pełni bezpiecznie poruszać się w domu oraz poza nim.
Baby Dan jest dziś największym na świecie producentem bramek ochronnych.
Ma również najszerszą ofertę innych zabezpieczeń (blokady szuflad, szafek, drzwi, okien, urządzeń kuchennych, osłony narożników itp.). Produkty Baby Dan spełniają najostrzejsze europejskie normy bezpieczeństwa i wyznaczają nowe standardy w tym zakresie, co sprawia, że doskonale wpisują się w ofertę sieci SMYK.

SMYK, zgodnie z dewizą „Cały dla małych”, oferuje szeroką gamę produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat. Do sklepów SMYK mogą jednak trafić jedynie najwyższej jakości produkty, które spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa.

Narodziny Bartka, synka Niny i Piotra, otworzyły nowy rozdział nie tylko w życiu ich rodziny. Dla Baby Dan, duńskiej firmy sprzedającej swoje produkty w 30 krajach świata, narodziny Bartka to fascynujący początek obecności na wymagającym polskim rynku. Dla sieci SMYK to możliwość poszerzenia oferty o najwyższej jakości zabezpieczenia dla dzieci znane na całym świecie.

Baby Dan
Duńska firma Baby Dan powstała w 1947 roku z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.
Od samego początku jej celem było znajdowanie rozwiązań, które czyniłyby otoczenie bardziej bezpiecznym dla dziecka. To właśnie Baby Dan w 1968 roku wynalazł i rozpoczął produkcję bramek ochronnych.

Baby Dan jest dziś największym na świecie producentem bramek ochronnych. Ma również najszerszą ofertę innych zabezpieczeń (blokady szuflad, szafek, drzwi, okien, urządzeń kuchennych, osłony narożników itp.). Ponad 75% produkcji jest eksportowane do 30 krajów świata. Firma posiada certyfikat ISO 14001 gwarantujący dbałość o środowisko naturalne oraz jest członkiem Global Safety Co-operation – organizacji zajmującej się poprawą standardów bezpieczeństwa produktów dla dzieci. Wszystkie produkty Baby Dan spełniają najostrzejsze europejskie normy bezpieczeństwa i jakości.

Misją firmy Baby Dan jest czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych tak, aby rodzice mieli pewność, że ich dzieci mogą w pełni bezpiecznie poruszać się w domu oraz poza nim. Kierując się misją „Eyes for Safety” przy doborze materiałów, sposobów produkcji oraz przy rozwoju produktów, Baby Dan przykłada najwyższą wagę do zagadnień związanych
ze zdrowiem, bezpieczeństwem i ochroną środowiska.

Oferta Baby Dan obejmuje dziś nie tylko zabezpieczenia ale także szeroką gamę akcesoriów dla dzieci w wieku 0 – 3 lat. Pomimo dynamicznego rozwoju Baby Dan pozostaje
w 100% firmą rodzinną zatrudniając obecnie 135 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *