Jak zadbać o zdrowie farbowanych włosów?

Farbowanie włosów może w dużym stopniu naruszyć ich strukturę. Wygląd fryzury zależy oczywiście przede wszystkim od rodzaju użytej farby i kondycji naszych włosów, ale spory wpływ ma również ich późniejsza pielęgnacja. Na szczęście, dzięki kilku prostym zabiegom możemy nie tylko zadbać o blask i zdrowie naszych kosmyków, ale także o przedłużenie trwałości koloru. Podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach poprawić wygląd włosów farbowanych.

fotolia.com, 130220814 | Autor: puhhha.

Niestety, zdarza się, że włosy farbowane wyglądają pięknie tylko bezpośrednio po zabiegu. Z czasem stają się bardziej matowe, w niektórych przypadkach ulegają puszeniu się, są bardziej łamliwe i wysuszone. W takiej sytuacji, ogromne znaczenie będzie mieć wybór właściwych kosmetyków, zarówno upiększających, jak i pielęgnacyjnych. Jeżeli nasze włosy wymagają specjalnego traktowania i są dość problematyczne, najlepiej oddać się w ręce profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Doświadczona obsługa, odpowiednie akcesoria fryzjerskie, a także specjalistyczne farby sprawią, że włosy będą nie tylko fachowo zafarbowane, ale również zadbane i odżywione.

Dobry fryzjer doradzi nam, w którym kolorze będziemy wyglądać najkorzystniej, powie, jak możemy samodzielnie poprawić kondycję swoich włosów i w razie potrzeby zaproponuje jakiś specjalny zabieg. Jeżeli jednak wolisz farbować się samodzielnie, wybieraj produkty bez amoniaku. Oprócz tego ważne jest regularne stosowanie masek, odżywek i szamponów przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych. Zwróć uwagę na to, aby były to produkty sprawdzonych firm, najlepiej tych polecanych przez fryzjerów (takie marki znajdziesz np. w sklepie internetowym Profryzjer). Odpowiednio dobrany kosmetyk będzie wzmacniał łuskę włosa, zapewniał dodatkowe nawilżenie i odżywienie, a także chronił przed szkodliwym działaniem środowiska.

Zdrowe, lśniące i mocne. Domowe metody dbania o włosy

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest prawidłowe mycie włosów. Farbowane kosmyki nigdy nie powinny być polewane gorącą wodą – najlepiej myć je wodą letnią, a na samym końcu polać chłodną, aby zamknąć ich łuski. Poza tym odradza się spanie w mokrych włosach oraz tracie ręcznikiem. W ten sposób można bardzo szybko doprowadzić do ich łamania i osłabienia. Znacznie lepiej pozostawić je do naturalnego wyschnięcia lub użyć letniego nawiewu suszarki.

Dobrym sposobem, który sprawdza się w przypadku niemal każdego rodzaju włosów, jest olejowanie. Można użyć dowolnego oleju: oliwy z oliwek, arganowego, czy kokosowego. Nakładamy na włosy i zawijamy w folię oraz ręcznik. Pozostawiamy olej na głowie przez 2-3 godziny, a następnie zmywamy szamponem. To doskonały sposób na poprawę kondycji włosów, dodanie im blasku, a także wygładzenie i nadanie sprężystości. Olejowanie niewiele kosztuje, daje świetne efekty i jest całkowicie naturalne. Proponowane przez nas metody działają najlepiej wtedy, gdy wejdą w nawyk. Nic nie wpływa tak dobrze na kondycję włosów, jak regularność i konsekwencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *