10,5 miliona dolarów amerykańskich przeznaczone na badania

 

Warta ponad 10 milionów dolarów amerykańskich inicjatywa, mająca trwać trzy lata, będzie wspierać europejskie badania nad cukrzycą w zakresie wielu dyscyplin. EASD, które zamierza wspomagać i popierać badania nad cukrzycą w Europie jest dumne z połączenia swego wysiłku z NOVO NORDISK i JDF. Jorn Nerup, Przewodniczący EASD powiedział: " Europejski Program Badań nad Cukrzycą to pionierska inicjatywa, która będzie inspirować zarówno instytucje publiczne jak i prywatne zainteresowane europejskimi badaniami nad cukrzycą i opieką zdrowotną."

Na badania nad cukrzycą typu 1 JDF przeznacza 3 miliony dolarów amerykańskich, a NOVO NORDISK i EASD po 1,5 miliona. Dr Sandra Puczynski, Przewodnicząca sekcji badawczej JDF powiedziała: "Wgląd w mapę ludzkiego genomu i niezwykły postęp, jaki został dokonany w transplantacji wysp Langerhansa stworzyły odpowiednie tło dla badań nad cukrzycą. Ta inicjatywa jest następnym krokiem w kierunku zdobycia i oceny wyników badań i sprawienia by stały się rzeczywistością dla wszystkich chorych na cukrzycę typu 1."

Na program badań nad cukrzycą typu 2 NOVO NORDISK przeznacza 3 miliony dolarów amerykańskich, a EASD 1,5 miliona na okres trzech lat. NOVO NORDISK, jedyny partner komercyjny, jest zaangażowany w program badań cukrzycy Typu 1 i Typu 2. W programie dotyczącym Typu 2 będą brane pod uwagę podstawowe problemy naukowe, ale po raz pierwszy w programie tym powstaną zarówno metody jak i teoria wspierające naukowy rozwój ośrodków leczenia i szkolenia pacjentów. Lars Rebien Sorensen, Corporate Executive Vice President NOVO NORDISK powiedział: "Znane już nam jest powiązanie pomiędzy cukrzycą typu 2 a stylem życia chorych. W związku z ograniczonym zasobem informacji dotyczących następowania tych zmian, musimy obecnie zdefiniować ich przyczyny. Potrzebujemy więcej wiedzy na ten temat i tego jak dostosować ją do potrzeb medycznych. Pozwoli to nam na poprawę procesu leczenia i podkreślenie wagi aspektu zachowań w tym procesie."

EASD, NOVO NORDISK i JDF mają nadzieję, że ich inicjatywa przyniesie nowe odkrycia dotyczące tej nieuleczalnej choroby i znaczny postęp w badaniach nad cukrzycą w przyszłości. Przeprowadzane obecnie badania nad cukrzycą wspomagane przez tę inicjatywę pozwolą na lepsze zrozumienie genetycznych, patofizjologicznych i terapeutycznych aspektów procesu chorobowego, co przyniesie korzyści chorym na cukrzycę.

Informacje dodatkowe
– Europejskie Stowarzyszenie do Badań nad Cukrzycą (EASD) weźmie udział w nowym Programie poprzez nie komercyjną fundację, Europejską Fundację do Badań nad Cukrzycą (European Foundation for the Studies of Diabetes – EFSD), która została stworzona dla wspierania badań nad cukrzycą w Europie, ułatwienia rozprzestrzeniania uzyskanej wiedzy i ułatwiania jej praktycznego zastosowania.

– NOVO NORDISK A/S, światowy lider w zakresie stosowania insuliny i leczenia cukrzycy, produkuje również i sprzedaje wiele innych produktów farmaceutycznych. Siedziba firmy mieści się w Danii. NOVO NORDISK ma przedstawicielstwa i biura informacyjne w ponad 80 krajach. Polskie przedstawicielstwo NOVO NORDISK mieści się w Warszawie przy ul. Mineralnej 15.

– Juvenile Diabetes Foundation (JFD) jest światowym liderem w badaniach nad cukrzycą, instytucją nie dochodową i nie wspomaganą przez fundusze rządowe.Misją JDF jest wynalezienie metod leczenia cukrzycy i jej powikłań, poprzez wspomaganie badań naukowych. Od początku swego istnienia fundacja przeznaczyła ponad 100 milionów dolarów amerykańskich na badania nad cukrzycą przeprowadzane na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *