NovoPen 3 – najczęściej używany wstrzykiwacz na świecie

 

Jest dokładny, łatwy w użytkowaniu oraz trwały i poręczny. Umożliwia nastawienie dawki w zakresie od 2 do 70 jednostek, w odstępach co jedną jednostkę. NovoPen dostępny jest w kilku wersjach. Jest bezpłatny.

NovoPen 3 jest najczęściej używanym na świecie wstrzykiwaczem do podawania insuliny. NovoPen jest precyzyjny w dawkowaniu insuliny i niezawodny. Przy używaniu wstrzykiwacza NovoPen nie ma ryzyka przypadkowego przekroczenia dawki, nie ma też potrzeby "zerowania" dawki. Łatwa obsługa i dyskrecja pozwala chorym na aktywne życie prywatne i zawodowe.

Wstrzykiwacz NovoPen 3 jest w Polsce dostępny bezpłatnie dla pacjentów chorych na cukrzycę. Wydawany jest w aptekach na zlecenie wystawione wraz z receptą na insulinę przez lekarza prowadzącego. Pacjent może też otrzymać NovoPen 3 bezpośrednio w gabinecie lekarskim lub oddziale szpitalnym.

Wstrzykiwacz NovoPen był pierwszym na świecie wstrzykiwaczem do insuliny, wprowadzonym przez Novo Nordisk w 1985 roku. Jego wyjątkowe zalety przyczyniły się m. in. do upowszechnienia intensywnej insulioterapii. Poprzez wysoką dokładność dawkowania (nieosiągalną dla insulinówek) NovoPenŽ umożliwił osiąganie lepszej kontroli metabolicznej, zapoczątkował rozwój dalszych generacji wstrzykiwaczy NovoPen i dozownika NovoLet. Obecnie ok. 2 ml pacjentów na świecie używa każdego dnia wstrzykiwaczy NovoPen.

*W badaniu trwającym pół roku z udziałem 96 pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy byli przestawiani z leków doustnych na insulinę, większość pacjentów natychmiast uznała NovoPen 3 za łatwy w użyciu i szybko nauczyła się zasad jego użytkowania. Pod koniec trzeciego miesiąca stosowania wstrzykiwacza NovoPen 3 aż 95% pacjentów stwierdziło, że wstrzykiwacz był łatwy lub bardzo łatwy w użyciu.
(* badania: NOVO NORDISK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *