Wakacje, a więc i koniec roku szkolnego już tuż, tuż. Przed rodzicami stoi więc dylemat jak sprawić, że letnie miesiące bada dla maluchów atrakcyjne. Nie wiele osób może pozwolić sobie na podróżowanie przez całe dwa miesiące, dlatego wakacyjne wyjazdy trwają zazwyczaj do 2 tygodnie. A co w pozostałe 6 tygodni? Jak kreatywnie i ciekawie spędzić czas w domu? O tym piszemy w naszym dzisiejszym artykule.

Turysta we własnym mieście

Wyjeżdżając na wakacje, przewidujemy nie tylko odpoczynek, ale i zwiedzenie. Poznawanie nowych miejsc ma swój nieodparty urok. Jednak wcale nie trzeba wyjeżdżać do Hiszpanii czy Włoch, aby zobaczyć coś nowego. Turystą można być również we własnej miejscowości. Możemy się założyć, że nie znasz większości atrakcji w swoim mieście. Pamiętaj, że oprócz zabytków i skarbów architektury możesz odkrywać również cuda natury. Dzięki takiemu spędzaniu wolnego czasu lepiej poznasz miejsce, w którym mieszkasz.

Łapiąc słońce

Aby złapać trochę słońca nie koniecznie trzeba wyjeżdżać na piaszczyste plaże południowej Europy, a nawet i dalej. Kąpieli słonecznych można zażywać na własnym balkonie, okolicznym basenie czy też jeziorze. Jeżeli jesteś właścicielką domu z ogrodem, plastikowy basen możesz rozłożyć właśnie w nim. Będzie on frajdą nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Lato w kuchni

Wakacje to doskonały czas na kuchenne eksperymenty. Do wspólnego gotowania możesz zaprosić dzieci lub znajomych i wspólnie odkrywać nowe smaki. Na pewno pomoże w tym dostępność wielu sezonowych warzyw i owoców.

Odkrywanie pasji

Chwila wolnego czasu to świetny czas na odkrycie nowej pasji i jej rozwijanie. Lubisz jeździć na rowerze, a może malować  lub robić zdjęcia? Dzięki wakacjom możesz oddać się im całkowicie. Lato to także czas, kiedy dużo ośrodków kultury organizuje tematyczne zajęcia dla najmłodszych. Swoją pociechę możesz wysłać na warsztaty taneczne, teatralne, wokalne czy sportowe.

Spotkania towarzyskie

Rok szkolny to czas intensywnej pracy dla dziecka i rodzica. Nie zawsze jest wtedy czas i możliwość spotkania się ze znajomymi. Bez problemu można to nadrobić w trakcie wakacji. Wspólne grille, pikniki czy pidżama party dla dzieci będą prawdziwą atrakcją, a dla dorosłych chwilą odpoczynku. Jeżeli chcesz uatrakcyjnić spotkanie, zorganizuj wieczór kostiumowy lub kalambury. Dobrym pomysłem jest także urządzenie domowego  kina w ogrodzie.

Wykorzystanie w 100% wolnego czasu, jaki dają wakacje, sprawi, że ani Ty, ani twoje dziecko nie będzie postrzegać ich przez pryzmat nudy. Kreatywne spędzenie letnich wakacji pozwoli też nabrać siły i chęci do pracy w nowym roku szkolnym oraz poszerzyć horyzonty.

Jeden komentarz

 1. 1. Leniuchować
  2. Spotykać się z przyjaciółmi
  3. Upiec coś pysznego
  4. Jeździć na rolkach
  5. Jeździć na rowerze
  6. Wyjechać do rodziny
  7. Zwiedzić zakątki Polski
  8. Czytać książkę
  9. Spać
  10. Chodzić na spacery
  11. Urządzać ogniska
  12. Bawić się w podchody
  13. Bawić się w chowanego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *